fbpx

„Kaloszem przez czas” – bilet na wyprawę w czasie i przestrzeni

„Głównymi bohaterami książki jest rodzeństwo – Szymon i Oliwka, którzy nieco się nudząc, spędzają wakacje u swojej babci na wsi. Doskwiera im brzydka pogoda, przez którą uwięzieni są w domu. Pewnej nocy dostrzegają jednak nad pobliską polanką tajemnicze światła. Już następnego dnia, nie zwlekając ani chwili dłużej niż to konieczne, wybierają się tam zobaczyć, co było źródłem tego nietypowego zjawiska. 

Właśnie w ten sposób mają szansę poznać oryginalnych gości z przeszłości oraz przyszłości zarazem – pana Jakuba Klekotka oraz robotkę Eurekę. Para podróżników porusza się w pojeździe w iście steampunkowym stylu – wehikułem przypominającym mechanicznego kalosza!

W Kaloszem przez czas nie tylko możecie liczyć na fabułę wciskającą w fotel i nie pozwalającą oderwać się od kartek książki. Odwiedziny różnych czasów oraz miejsc to dla autora także pretekst do uczenia się o otaczającym nas świecie.

Dzieci na pokładzie machiny mają szansę m.in.:

A to nie wszystkie atrakcje, jakie zapewnia bilet Kaloszem przez czas! Przygotujcie się również na skok w przyszłość i zwiedzanie futurystycznego miasta, a nawet odwiedzanie miejsc, których istnienie możemy umiejscowić tylko w naszej wyobraźni.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kaloszem-przez-czas/

Fot. Bajkochłonka

Powrót