fbpx

„Kaloszem przez czas”- powieść, która co chwilę zaskakuje!

„Podróże w czasie to jedno z największych marzeń człowieka. Wyobraźcie więc sobie, że jesteście dzieckiem, właśnie są wakacje, a w ogródku przed Waszym domem pojawia się coś bardzo dziwnego i tajemniczego… Tak zaczyna się powieść przygodowa dla dzieci Kaloszem przez czas. Jest wciągająca i bardzo, bardzo ciekawa.

Rodzeństwo Szymon i Oliwka właśnie spędzają leniwe wakacje u babci Zosi, która mieszka w podkrakowskiej wsi. Niestety lipiec jest wyjątkowo chłodny, a dzieci nudzą się niezmiernie. Na szczęście tuż za ogrodem domku babci rozciąga stary las, który ma w sobie coś magicznego. Pewnego wieczoru Szymon i Oliwka zauważają w lesie dziwne błyski. Oczywiście postanawiają sprawdzić co to za światła i skąd one pochodzą? Na środku polany zauważają dziwny, koślawy obiekt przypominający starego kalosza. Okazuje się, że jest to wehikuł temporalny, czyli inaczej czasomachina!

Fot. Zaczytana Kreatywna

Tak dzieci poznają Jakuba Klekotka – inżyniera z końca dziewiętnastego wieku oraz robota Eurekę. Od tej pory akcja nabiera niezwykłego tempa. Dzieci poznają jeszcze jednego bohatera – barona von Bombaryna, którego celem jest zbudowanie urządzenia kontrolującego czas. Jest, to typowy czarny charakter. Szymon i Oliwka zostają wciągnięci w wielką przygodę, w której wraz z Klekotkiem i Eureką rozpoczynają podróż w czasie. Odwiedzą średniowiecze, a nawet czasy dinozaurów. Są świadkami lądowania człowieka na księżycu. Zwiedzają także różne fantastyczne, nieziemskie wprost krainy. Poznają historię Klekotka. Dowiadują się kim jest baron i dlaczego stał się złym człowiekiem. Swoją historię opowiada im także Eureka. Trwa nieustanny wyścig z czasem i baronem. Czy dzieciom uda się go powstrzymać? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie książki. Kim jest Matylda? Czy Klekotek i Bombaryn przyjaźnili się kiedyś?

Kaloszem przez czas to powieść, która co chwilę nas zaskakuje. Czytając ją nie sposób się nudzić, a oderwać się od niej jest bardzo trudno. Polecamy!”
Recenzja: Zaczytana Kreatywna
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/kaloszem-przez-czas/

Powrót