fbpx

„Kapelusznicy” – niezwykła, pełna wciągającej akcji, przygód i magii

„Wyobraźcie sobie świat pełen magii, w którym na rzeczywistość wpływałyby przedmioty wyrabiane przez stare, długowieczne rody najznamienitszych rzemieślników w swoim fachu. Rękawiczki, obuwie, laski, zegarki, szaty czy kapelusze, wytwarzane przy pomocy przesianego światła gwiazd, z lulufilcu z walijskich gór, ozdabiane muszlami harmonika z Zatoki Swobody. Posiadanie jednego magicznego elementu odzienia nadawało określone cechy jego właścicielowi, ale dopiero posiadanie całego zestawu dawało największy efekt i najlepszą moc. Cechowie działali więc razem w Domu Cechów, gdzie zgromadził ich ówczesny angielski król Jakub I. Niestety któregoś dnia Canemaker złamał ich naczelną zasadę- Noli nocere (nie szkodzić) i zaczął produkować laski z ukrytym ostrzem. Potem odłączyli się zegarmistrze – Watchmakerowie. Następni byli krawcy Cloakmakerowie. A stary szewc z rodu Bootmakerów poróżnił się o użycie sprzączki w kapeluszu z przodkiem Hatmakerów, gdyż uważał, że sprzączek można używać jedynie przy produkcji obuwia.
〰〰〰〰〰
Dziś, trzydzieści lat później, Zegar Wezwania, znów przyzywa wszystkie rody do Domu Cechów. I dzieje się tak w szczególnych okolicznościach, albowiem każdy z tych rodów został okradziony, przez nieznanego sprawcę, z magicznych materiałów, które miały posłużyć do produkcji Przyodziewka Pokoju dla angielskiej księżniczki Georginy, w którym miała się udać na pokojowe pertraktacje z królem Francji. Mało tego! Wszystkie Szafki Strachów, w których mistrzowie trzymali swe najstraszliwsze składniki, również zostały obrabowane. A do tego znakomity kapelusznik, Prospero, zaginął na morzu, podczas wyprawy po drogocenne pióro na kapelusz dla ojca Georginy. Czy Kordelii, młodej kapeluszniczce, uda się odnaleźć swojego ojca? Czy złodziej zostanie ujmany? Czy Anglii uda się uniknąć wojny z Francją?
〰〰〰〰〰
Odpowiedzi szukajcie w moim najnowszym patronacie, dziele Tamzin Merchant, „Kapelusznikach” (do nabycia: https://www.empik.com/kapelusznicy-tom-1-merchant-tamzin…). Mogłabym pisać o tej książce długo, bo jest niezwykła, pełna wciągającej akcji, przygód i magii, ale podsumuję ją tak: nie mogę się doczekać kolejnego tomu, bo chyba nigdy nie wyrosnę z dobrego fantasy, niezależnie od tego, dla odbiorców w jakim wieku zostało stworzone 🙂  Zresztą czytając tak fajną książkę znowu przez chwilę byłam dzieckiem ;-)”
Nietypowa Matka Polka

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/kapelusznicy/

Powrót