fbpx

Karlota Marchewka – humorystyczna seria z ekologicznym przesłaniem!

Karlota Marchewka to niezwykła dziewczynka, której nad wyraz bliskie jest środowisko i ekologia. Bądźmy szczerzy, nawet ciut przesadnie. Tym razem odpuszcza pomysł adopcji niedźwiedzia polarnego, bo faktycznie na górze „lodowej” po środku basenu, może nie być mu zbyt wygodnie. Ale nie odpuści walki o Błękitną Zatoczkę. Nie pozwoli jej zabetonować i jeszcze bardziej zaśmiecić. Znajdzie też sprzymierzeńców i to nie byle jakich! Duchy też marzą o spokoju. I jeszcze na dokładkę wierny przyjaciel, pies NIP. Czas na maksymę „Myśl lokalnie, działaj maniakalnie!”

Fot. Miss B.

Karlota mieszka w pobliżu wyjątkowej plaży. Piękna, nieco na uboczu, raczej cicha i spokojna. Jednak w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, a największy rozgłos zaczyna przynosić jej Nico Flush, mistrz F1, który zamierza w tym właśnie miejscu postawić willę. Dziewczynce przeszkadzają śmieci i coraz większe zamieszanie. Nawet wychodzi na plażę strajkować, jednak jest już po sezonie, więc nie ma zbyt dużej widowni i nie robi na nikim wrażenia. Okazuje się, że los Błękitnej Zatoczki jest bliski nie tylko jej. Zyskuje nowych sprzymierzeńców: Sebastian Homarus to kapitan królewskiej marynarki wojennej, jest też żeglarz Baba-Muk, zielony ogr Bazyli, 3 niebieskie elfki i niewielkie natręty ukrywające się wśród kamieni. Czy muszę dodawać, że wszyscy są duchami? 😉 Nie możemy też zapomnieć o psie Karloty, NIPie, który jest psem ekologicznym, robiącym organiczne i biodegradowalne kupy.

Czy misja ratowania plaży się powiedzie? Jaka ta książka jest fantastyczna! Humorystyczna, lekka, z ekologicznym przesłaniem. Karlota wyróżnia się spośród rówieśników i dostarcza czytelnikowi dużo emocji. Świetnym dopełnieniem historii są rewelacyjne ilustracje. Całość nawiązuje trochę do komiksów – mamy dialogi w dymkach, za to obrazki są duże i wyraźne. Polecam serdecznie. To świetna propozycja do lektury dla dzieci w wieku około 6+. Jest przyjemna, wciągająca, wesoła i dużo się tu dzieje”.

Recenzja: Miss B.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/duchy-z-blekitnej-zatoczki-karlota-marchewka/

Powrót