fbpx

Kosmiczny kalendarz adwentowy!

„Nawet nie wiecie, jak ja się cieszę z tego patronatu! Nie dość, że to książka świąteczna, a prywatnie kolekcjonuję tego typu tytuły od lat, to dodatkowo jest kosmicznym kalendarzem adwentowym! Do czytania całościowo, albo po rozdziale aż do Wigilii. Macie pełną dowolność! Ja akurat nie umiem, tak czytać po „kawałku”. Lubię szybko wiedzieć, jak potoczy się dana historia 🙂

Fot. Biblioteka Małych Czytaczy

〰〰〰
A w Kosmitku wydarzeń nie brakuje! Już na wstępie poznajemy trójkę rodzeństwa i ich niespodziewanego gościa. Podobno strych potrafi kryć wiele skarbów, ale…. odnalezienie na nim KOSMITY to już jest COŚ! Szybko okazje się, że przybysz jest bardzo sympatyczny, ale zupełnie nie orientuje się w ludzkich zwyczajach. Dodatkowo zgubił klucz do teleportu i koniecznie trzeba mu pomóc go odnaleźć. Przy okazji nasi bohaterowie będą musieli rozwiązać nie lada zagadkę i ocalić schronisko dla zwierząt! Oczywiście dzieci muszą też podszkolić kosmicznego przybysza z wiedzy o świątecznych zwyczajach.
〰〰〰
To świetna książka! Zabawna, pomysłowa, rewelacyjne napisana. Bardzo ciekawa historia i samo połączenie kosmity z bożonarodzeniowym czasem, jak dla mnie daje efekt wow! To coś czego dotąd nie było i to jest piękne! Nas ta opowieść porwała od pierwszych stron i jestem pewna, że z wami też tak będzie! Jeśli szukacie więc czegoś niestandardowego w świątecznej tematyce, to koniecznie weźcie Kosmitka pod uwagę przy planowaniu książkowych zakupów. Kosmicznie polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Biblioteka Małych Czytaczy

Powrót