fbpx

„Kosmitek”- genialne archeologiczne śledztwo pełne ko(s)micznych sytuacji!

„Z twórczością Iwony Banach zetknęliśmy się całkiem niedawno, podczas lektury książek: Gnomon i tajemnica starego domu oraz Agatowa komnata. Wybitny humor i genialna gra słów od razu przypadły nam do gustu (sięgnijcie po nie w wolnej chwili). Wyobrażacie sobie moją radość, gdy zaproponowano nam patronat nowej książki autorki? I to jaki! Kto mnie zna, ten wie, że na punkcie książek bożonarodzeniowych mam totalnego bzika, a tutaj mamy do czynienia z pozycją świąteczną, która na dodatek jest kalendarzem adwentowym. Można ją czytać rozdziałami, zaczynając od 1 grudnia i kończąc na Wigilii.. lub po prostu ciągiem 😉 .. założę się, że skorzystacie z tej drugiej opcji.

Fot. Zaczytany Franek

〰〰〰
Pewnego dnia w domu Gnatka, Linki i Miluni zjawia się fioletowy kosmita. Xilix zgubił klucz do portalu, a trójka rodzeństwa obiera sobie za cel, odnalezienie go. Przybysz z kosmosu szczerze przyznaje, że ze zwyczajami Ziemian jest zdecydowanie na bakier (ma przez to kłopoty w szkole). Niewiele wie o świątecznych tradycjach, a co dopiero o dziwnych zachowaniach ludzi. Nasi bohaterowie niesieni misją znalezienia klucza przeżyją wiele niezwykłych sytuacji z kosmitą w roli głównej.. znajdą winnego, który niszczy szkolne mienie, nakłonią kolegę do wizyty u dentysty, a przede wszystkim trafią na ślad tajemniczej szajki przestępców, którzy z jakiegoś powodu próbują przywłaszczyć sobie ziemie przynależące do schroniska.
〰〰〰
Genialne archeologiczne śledztwo pełne kosmicznych, a nawet komicznych sytuacji doprowadzą ich na trop bardzo poważnej sprawy. Przyznajcie, że dobór bohaterów jest nietuzinkowy: trójka rodzeństwa, babcia i kosmita przy wzajemnej współpracy mogą dokonać niemożliwego. A ich przygody dostarczą Wam nie tylko wyśmienitej rozrywki, ale też wprawią w prawdziwie świąteczny nastrój i rozgrzeją serca :-) Nie wierzycie? Sięgnijcie po książkę! Genialna książka z działu literatury młodzieżowej, która zapewni Was o wyjątkowości książek (tutaj wszystko może się  zdarzyć), uwrażliwi na los bezdomnych psiaków i przekona o niesieniu bezinteresownej pomocy”.
〰〰〰
Recenzja: Zaczytany Franek
Zajrzyj do książki:
https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kosmitek/

Powrót