fbpx

„Kosmitek” – najbardziej nietypowa książka świąteczna!

Z czym najczęściej kojarzą się Wam Święta? Ze Świętym Mikołajem oraz jego reniferowym zaprzęgiem, z choinką i prezentami, ze śniegiem, pierniczkami, a także małymi uśmiechniętymi elfami. Z czym na pewno się nie kojarzą? Z odkryciami archeologicznymi, latającymi spodkami oraz… kosmitami! A jednak, Iwona Banach w książce, którą z przyjemnością objęłam swoim patronatem medialnym udowadnia, że jeżeli mamy wystarczająco bujną wyobraźnię, nie ma rzeczy niemożliwych! 

Kosmitek jest bowiem opowieścią o rodzeństwie, a także fioletowym przybyszu z kosmosu, który w swojej kosmicznej szkole zupełnie nie radzi sobie z przedmiotem dotyczącym znajomości Ziemian. Z tego względu dzieci – Gnatek, Linka i Milunia postanawiają mu pomóc otrzaskać się z tradycji świątecznych i innych ważnych, ziemskich spraw. Czy jednak finalnie znajdą czas na naukę nowego znajomego, jeżeli jednocześnie stają się świadkami bardzo niepokojącego ciągu zdarzeń?

(…) Kosmitek to książka, która Was rozśmieszy, wprawi w świąteczny nastrój i jednocześnie – zachęci do fantazjowania o istnieniu życia w kosmosie! Co za wspaniała oraz szalona mieszanka! Przy okazji fabuła pozwoli Wam kibicować w słusznej sprawie ocalenia schroniska, a także poważnie zastanowić się nad tajemnicami, które skrywają przed nami nasze babcie. Z Kosmitkiem dowiecie się jak ważne jest pomaganie innym (nie tylko w Święta), obdarowywanie prezentami (najlepiej tymi, zrobionymi własnoręcznie) i wierzenie w to, co mówią dzieci (nawet jeżeli wydaje się to… kosmicznie niemożliwe)”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Przeczytaj WYWIAD Z AUTORKĄ, IWONĄ BANACH.

Fot. Bajkochłonka

Powrót