fbpx

Kot Marian powraca w świetnym wydaniu!

„W naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć długów wyczekiwanej kontynuacji przygód Baltazara i jego egocentrycznego kota Mariana. Właśnie do księgarni trafiła pachnąca świeżym drukiem druga część kultowej opowieści Krzysztofa Zapotocznego. Pierwszy tom Kot Marian i odwiedzacze nie tylko skradł nasze serca, ale również zdobył rzeszę oddanych wielbicieli oraz zacne wyróżnienia. Książka została nagrodzona prestiżową statuetką Koziołka w ramach 30. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Teraz przyszła pora na wielki powrót kot Mariana i tom 2 jego przygód w walce z potworami, zombie oraz z tajemniczą przepowiednią.

Fot. Mama do sześcianu

(…) właśnie zbliża się powód do szkoły, która znajduje się w pobliżu siedziby odwiedzaczy. Naukę w nowej szkole Baltazar będzie kontynuował z przyjaciółmi, którzy towarzyszyli mu w ostatnich wydarzeniach. Chłopiec wraz z przyjaciółmi z wrocławskiego oddziału Swaroga może rozwijać swoje moce i umiejętności. Zapowiadał się więc całkiem udany rok szkolny, choć niezdyscyplinowany kot z nadwagą potrafi przysporzyć wielu kłopotów. Po ostatnich sukcesach w świecie odwiedzaczy nad kotem Marianem zbierają się natomiast ciemne chmury, a to za sprawą pradawnej przepowiedni oraz nadmiarowych kilogramów. Osiem kilogramów puchatego, nieprzewidywalnego i nieco krnąbrnego szczęści, to zdecydowanie za dużo. Kot Marian mimo sprzeciwu musi poddać się dyscyplinie żywieniowej i zmierzyć się z tajemniczą przepowiednią. Nie tylko zbędne kilogramy będą zagrożone, ale również ostatnie życie kocura.

Ekscytująca kontynuacja przygód Baltazara i jego niezwykłego kociego przyjaciela po raz kolejny zabrała w nas w fantastyczny oraz niebezpieczny świat pogromców potworów. Książkę chłonie się z zapartym tchem oraz z totalnym rozbawieniem oraz miłością do niesfornego futrzaka. Historia jest niecodziennym połączeniem kocio-ludzkich problemów oraz mrocznego wieloświata, w którym czyha wiele stworów oraz tajemniczy morderca. Książka naszpikowana jest zaskakującymi wydarzeniami, a ekspresowa akcja nie zwalnia ani na chwilę. Możemy napisać tylko jedno czekamy na więcej! Kot Marian powraca w świetnym wydaniu!”

Recenzja: Mama do sześcianu

Przeczytaj fragment: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kot-marian-i-przepowiednia/

Powrót