fbpx

„Krew” – pięknie zilustrowana i fantastycznie opowiedziana historia

Krew Wojciecha Grajkowskiego to pięknie zilustrowana i fantastycznie opowiedziana historia o krwi krążącej w ludzkim ciele. Jestem tym tytułem oczarowana i bardzo się cieszę, że trafił w nasze ręce. Tym bardziej że dzieciaki podzielają mój entuzjazm i ciągle przeglądają tę książkę, niemalże wyrywając ją sobie z rąk!

(…) Wojciech Grajkowski zawarł w niej bardzo dużo ciekawostek, frapujących również mnie (nie tylko moje dzieci) i przedstawił je w cudownie prosty sposób, idealnie trafiający nawet do przedszkolaków. Żyły i tętnice porównał do ulic, komórki transportujące składniki odżywcze do ciężarówek, serce zaś skojarzył z pompką do materaca. Dzięki temu dzieciakom łatwo jest zrozumieć to, co napisał autor i co dzieje się w ich organizmach.

Bardzo fajnie został przedstawiony proces naprawy skóry, na skutek skaleczenia – dlaczego tworzy się strup i jak zrasta się rozcięta skóra? W równie prosty i ciekawy sposób pokazano, jak białe krwinki walczą z wirusami, które wywołują infekcję.

Muszę przyznać, że dzięki tej lekturze odbyłam intrygujące rozmowy z moimi dziećmi, aż trudno uwierzyć, że wcześniej nie poruszałam tego tematu. Nie pomyślałam nigdy o tym, by opowiadać im szczegółowo o pracy serca,  naczyniach krwionośnych, transfuzji krwi czy krwiodawstwie.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/krew/

Powrót