fbpx

„Krew” – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

„Głównym bohaterem książki jest dziewięcioletni Kamil. Chłopiec nie może się doczekać, kiedy wreszcie pojedzie na obóz ze swoim wychowawcą oraz kolegami. W tym czasie jego serce-narrator opowiada czytelnikom jak taka ekscytacja wpływa na organizm chłopca. Okazuje się bowiem, że krew jest niezwykle istotna w wielu działaniach wewnątrz ciała i ma wpływ (dosłownie!) zarówno na układ moczowy, odporny czy oddechowy. 

W Krwi jesteśmy także świadkami mniejszego skaleczenia Kamila (gdzie dostajemy solidną, zobrazowaną wiedzę w jaki sposób te ranki się goją), ale również – niestety, widzimy jego pobyt w szpitalu, gdzie trafił potrącony przez samochód. Dla autora był to pretekst, żeby opowiedzieć czytelnikom czym jest transfuzja, ale również krwiodawstwo, bo właśnie dzięki bezinteresownej pomocy jakiegoś honorowego dawcy krwi, Kamil mógł wyzdrowieć. 

Zakończenie książki, choć to przecież pozycja przede wszystkim popularnonaukowa, łapie za nomen omen serce i wzrusza (…). Wielkoformatowe ilustracje, ale momentami humorystyczne przedstawienie czy to krwinek, serca czy komórek sprawia, że książka wydaje się dla każdego przystępna i interesująca. Bardzo podoba mi się także okładka, gdzie napis został umiejscowiony na plasterku.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/krew/

Fot. Bajkochłonka

Powrót