fbpx

„Krokodylom wstęp wzbroniony” – jak sobie radzić z małymi łobuzami?

„Wciągająca opowieść naprawdę spodobała się moim dzieciom i doprowadziła do wielu interesujących dyskusji, co moim zdaniem zawsze jest oznaką świetnej książki dla dzieci. Podstawowym założeniem jest to, że Zebra urządza przyjęcie i zaprosiła na nie wszystkich oprócz krokodyli. Moje dzieci uznały, że to niesprawiedliwe i że nie jest zbyt miło wykluczać ludzi z imprez lub zabaw.

Fot. Reading my love

Ale po co dodawać jedną lekcję życia, skoro można dodać kilka?! Okazuje się, że niegrzeczne krokodyle z opowieści chciały tylko pojechać, aby zjeść wszystkich pozostałych gości – to kolejna ciekawa dyskusja na temat łobuzów i tego, jak sobie z nimi radzić. Krokodyle z tej historii są równie przebiegłe, co niegrzeczne, więc przebierają się za inne zwierzęta, aby móc rozbić imprezę.

Kiedy już tam dotrą, bawią się tak dobrze, że zapominają o swoich ukrytych motywach i po prostu cieszą się grami towarzyskimi… tak jak my. W drodze do domu krokodyle nagle przypominają sobie, co planowali. Jak na złoczyńców, są bardzo bezczelni i rozśmieszają nas.

Ta szalona historia, która gwarantuje chichot, ale także poważne dyskusje na temat rzeczy, które mogą niepokoić małe dzieci, takie jak poczucie pominięcia w szkole i radzenie sobie z łobuzami. Mój 3-latek uwielbia tę książkę. Za każdym razem, gdy chichocze z krokodyli w fantazyjnych strojach i jest podekscytowany, widząc, czy krokodyle zostaną złapane! Ilustracje są jasne i szczegółowe, a krokodyle są tak ujmujące, że nie sposób się w nich nie zakochać. Naprawdę urocza książka, super nabytek do naszej biblioteczki i gorąco polecam. Świetny prezent urodzinowy również jako temat urodzinowy!”

Recenzja: Paulina Kaleta, Reading my love

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/krokodylom-wstep-wzbroniony/

Powrót