fbpx

Książki, które rozbudzają pasję!

„Uwielbiamy buszować po księgarni, tym razem wyszukaliśmy dla Ciebie TOP 6 książek dla ucznia, który chce wiedzieć więcej. Wybrane przez nas książki sprawdzą się, aby odpowiadać na pytania ciekawych świata uczniów, staną się pięknym prezentem, a także okazją do wspólnego spędzania czasu na poszerzaniu wiedzy całej rodziny. Moje dzieciaki przepadły, każdy znalazł swojego książkowego faworyta. Gotowi na naukowe szaleństwo? No to zaczynamy!

Fot. Magazyn Mint

To seria, która poszerza horyzonty, zmusza do zatrzymania się, rozmyślań i docenienia tego, co mamy. Uczy także, że świat potrzebuje ludzi z wizją, determinacją, odwagą i siłą. Bez takich ludzi staniemy w miejscu. Książki odkryły przed nami nowe oblicze nauki. Z wielką chęcią wracamy do wielkich postaci, które poświęcając swoje życie nauce, dali ludziom tak wiele możliwości. Bardzo nam się podoba, że książki podzielone są tematycznie, a barwne ilustracje sprawiają, że obcowanie z książkami to sama przyjemność.

Poprzez życiowe przygody Kamila dowiedzieliśmy się w obrazowy sposób jakie dla naszego organizmu znaczenie ma krew. Uzyskaliśmy odpowiedzi rzeczowe i konkretne na liczne nurtujące nas pytania. Fabularny charakter książki pozwala w łatwy i ciekawy sposób przyswoić tą wiedzę. Cieszymy się, że nie zabrakło miejsca na naukę i uświadamianie w temacie tego w jaki sposób krew każdego człowieka może być pomocna innym. Mocne przesłanie, które zmusza do myślenia i działania.

Świetne narzędzie, żeby pokazać przedszkolakowi, że to, co jemy ma ogromną moc i wpływ na całe nasze ciało. Barwne ilustracje pozwalają w obrazowy sposób zrozumieć wartość krwi. Poruszany temat anemii jest ważny, bo dzisiaj coraz więcej osób zmaga się z niedokrwistością. Nauka właściwych wyborów żywieniowych pozwala na kształtowanie świadomych i zdrowych ludzi. A czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Przeczytaj CAŁY ARTYKUŁ.

Powrót