fbpx

Książki o Poli to podstawa biblioteczki każdego przedszkolaka!

„Z Polą znamy się nie od dziś. Towarzyszy nam już od dobrych kilku lat i nie skłamię, jeśli powiem, że znamy te książki na pamięć. Kochała je moja dwulatka i teraz, jako prawie sześciolatka również po nie często sięga (…)  Pola wybiera się z rodzicami do lasu na grzyby. Aby wycieczka była udana, należy się do niej dobrze przygotować. Pola musi poznać zasady dobrego zachowania w tym miejscu, aby nieopatrznie nie zakłócać spokoju leśnym zwierzętom. Dodatkowo, dowie się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo. W lesie łatwo się zgubić, a dziewczynka ma do tego wyjątkowy dar. Co najlepsze, tym razem drogę zgubią także rodzice! Jak myślicie, czy uda im się wyjść cało z tych niespodziewanych kłopotów?
〰〰〰
Mądra, wartościowa treść, w którą wpleciono kilka rymowanych zdań zwierających najważniejsze zasady panujące w danym miejscu to wyznacznik serii książek o Poli. Łatwo wpadają w ucho, prosto je zapamiętać, a co za tym idzie stosować. Pola uczy i bawi młodego czytelnika, a przede wszystkim dba o to, aby był bezpieczny. Tu nie ma moralizatorstwa, ta kilkulatka na własnym, często humorystycznym przykładzie pokazuje, że troska o siebie i innych to podstawa. I nie ma od tego wyjątków i odstępstw.

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Dla mnie ta seria to podstawa biblioteczki każdego przedszkolaka. W prosty i łatwy sposób szerzą wiedzę, a przy okazji zachwycają wydaniem i wspaniałymi ilustracjami. Pomagają ustalić własne zasady zachowania i dodają wiary w to, że w razie kłopotów nasz maluch będzie wiedział, jak się zachować i stanie się przez to dla nas bardziej przewidywalny. Dzięki temu, łatwiej nam będzie przyjść mu z pomocą. Gorąco polecam!”

Recenzja: Biblioteka małych czytaczy

W serii książek o Poli ukazały się już:

Powrót