fbpx

“Księga niezwykłych zwierząt” w Zagadkowej niedzieli!

„Czym zachwycają gwiazdonos, wampir czy golec właśnie, jak nauczyły się żyć i przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach? Między innymi o tym Katarzyna Stoparczyk rozmawiała ze swoim gościem, autorką „Księgi niezwykłych zwierząt”. Wydawnictwo przynosi prawie sto stron ciekawostek o zwierzętach. Poznacie najbrzydsze zwierzęta świata i mistrzów szybkości, stworzenia o zachwycających kolorach i wzorach, te o najdłuższych szyjach i ogonach. Książka pełna jest fascynujących zdjęć oraz zagadek, kolorowanek, rebusów, labiryntów i eksperymentów.

Jak się okazuje nie wszystkie zwierzęta zaraz po urodzeniu, mają małe rozmiary. – Noworodek płetwala błękitnego, największego zwierzęcia na świecie ma siedem metrów długości. Malutka żyrafa ma dwa metry i od razu jest większa od nas i mogą patrzeć na nas z góry. Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że mniej więcej w godzinę po urodzeniu potrafią iść w tempie dorosłych żyraf – dodaje Anna Olej-Kobus.”

Posłuchaj audycji: https://www.polskieradio.pl/9/315/Artykul/2713441,Zadziwiajacy-swiat-zwierzat-Przyroda-nie-zna-slowa-brzydkie

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/ksiega-niezwyklych-zwierzat-do-rysowania-zgadywania-i-wymyslania/

Powrót