fbpx

„Księga potworów” – dlaczego strach jest nam wszystkim bardzo potrzebny?

„Baśnie zostały przydzielone do działu konkretnego bohatera, umożliwiając poznanie różnych punktów widzenia na ich temat. W Księdze potworów znajdziecie historie m.in. z Andaluzji, Kantabrii, Galicji, Katalonii, Madrytu, Walencji czy Wysp Kanaryjskich. Oprócz słynnych i wielokrotnie spotykanych w baśniach postaci jak: cyklop, olbrzym, wiwern, smok lub chochlik – książka oferuje mnóstwo rzadkich opowieści o basajunach, lamiach, chmurnikach czy tragaldabasie.

Przygotujcie się na baśnie pozbawione cenzury. Opowieści, w których pojawia się i brutalność i niepokój – gdzie jednocześnie jest jednak miejsce na morał oraz ponadczasowe przesłanie. Księga potworów oferuje historie, które wspaniale czytać większym gronem, np. przy majowym ognisku lub na Halloween. Dzielenie strachu, ale przede wszystkim późniejsza rozmowa wzbogaci każdego, kto tylko skończył 9 lat.

Wiele z zebranych w tej pozycji baśni, rozpoczyna się od znanego motywu drogi. Bohater wyrusza w podróż, która ma odmienić jego życie. Księga potworów prawdopodobnie nie ma aż tak dużej mocy sprawczej, ale z pewnością pozwoli ciekawie spędzić czas każdemu czytelnikowi!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Bajkochłonka

Powrót