fbpx

„Kuku Król i klątwa mumii”, czyli prawdziwy rollercoaster!

„Pamiętacie Kuku Króla? To zwariowana komedia z wątkiem kryminalnym, przeznaczona dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Książka po brzegi wypełniona akcją, której każda strona żyje, nie tylko z uwagi na wartki tekst, ale i zabawne, dynamiczne ilustracje.

Niedawno doczekaliśmy się kontynuacji przygód Kuku Króla i Benka Tyczki. I jeśli uważacie, że w pierwszej części dużo się działo, to tutaj wpadamy w prawdziwy rollercoaster. Benek wraca do szkoły i od razu pakuje się w kłopoty. Zapisuje się do kółka historycznego, które szybko okazuje się być siedliskiem złodziejaszków, polujących na bezcenny skarb. Jakby tego było mało, mama Benka właśnie rozpoczyna pracę strażniczki muzealnej i ma ochraniać złoto mumii, na które chrapkę ma nasza banda. Wplątany w aferę Benek może jednak liczyć na pomoc Kuku Króla, której (tak, nie pomyliłam się, Kuku Król to dziewczyna z brodą) niesamowite wynalazki i błyskotliwe pomysły krzyżują plany szajki profesora Śledzia. Chłopak dostaje też ogromne (choć nieświadome) wsparcie od swojego taty, którego talent do przypalania śniadań okaże się kluczowy w kwestii pewnej, straszliwej klątwy 😉

Ta zabawna, zwariowana książeczka gwarantuje sporą dawkę emocji i jeszcze więcej śmiechu. Jestem wielką fanką poczucia humoru autora, a załączona na końcu historia wyglądu jego własnej brody stanowi prawdziwą kropkę nad „i” tej książki 😉 . Moi chłopcy zachwyceni!”

Hubisiowo – Joanna Mackiewicz

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kuku-krol-i-klatwa-mumii/

Fot. Joanna Mackiewicz

Powrót