fbpx

„Kuku Król i klątwa mumii” – seria, w której nie sposób się nie zakochać!

Kuku Król, mój czadowy patronat, powraca! I dobrze, bo- z łapką na serduchu- uwielbiamy tę serię, a podczas wspólnego czytania drugiego tomu, zostałam poproszona przez Stiflera o sprawdzenie na zaś, czy będzie tom trzeci 🙂 Druga część, która ma dziś premierę, jest jeszcze lepsza niż pierwsza! Jeszcze więcej się dzieje, jest jeszcze bardziej zagadkowo, ale równie zabawnie i zwariowanie. Pokuszę się o stwierdzenie, że jak znam dzieci (a znam!) raczej mało które, zwłaszcza w wieku 6-8 lat, nie pokocha Kuku Króla. My nie jesteśmy oryginalni. Zabujaliśmy się w tej książce! I jest duże prawdopodobieństwo, że Wy i Wasze pociechy też się zabujacie, bo…
〰〰〰〰
Po pierwsze: kochamy kreskę autora, Adama Stowera, jest fantastyczna! A jego humorystyczne ilustracje ozdabiają w zasadzie chyba każdą stronę, co czyni czytanie jeszcze przyjemniejszym. Do tego układ tekstu, jego ilość i wielkość zachęcają do samodzielnego czytania!
〰〰〰〰
Po drugie: sama postać Kuku Króla to majstersztyk! Zwariowana, fajna, niezwykle energiczna i pomysłowa dziewczynka z brodą, której nie brakuje wyobraźni, w tym tomie zdecydowanie jest nieco na drugim planie, ale za to jakie dochodzą nowe postacie! No, królu złoty, stryjenko droga, mówię Ci- bomba! Zwłaszcza, że są to świetnie wykreowane czarne charaktery, czyli to, co tygryski lubią najbardziej 😉
〰〰〰〰
Po trzecie: jeśli Wasze dzieci lubią bajki z cyklu Scooby- Doo albo po prostu uwielbiają tajemnice i wszelkie zagadki do rozwikłania (a kto nie lubi?!), to „Kuku Król i Klątwa Mumii” jest lekturą w sam raz dla nich.
〰〰〰〰
Po czwarte: no które dziecko nie lubi się pośmiać?! A od pierwszej do ostatniej strony uśmiech przy czytaniu tej pozycji w zasadzie nie schodzi z twarzy.
〰〰〰
A teraz trochę o fabule 😉  W Kuku Król i klątwa mumii na pierwszy plan wychodzi zdecydowanie dobrze nam już znany z poprzedniego tomu- Benek Tyczka. Jego mama, pani Tyczka, rozpoczyna nową pracę jako strażniczka w Muzeum Miejskim, które przygotowuje niezwykłą wystawę złota mumii, należącego do plemienia Błękitnostopych. Tak się składa, że Benek zapisuje się do szkolnego kółka historycznego prowadzonego przez profesora Śledzia, który przybył do nowej szkoły wraz z czterema podopiecznymi z Pensji Lili Lawendy dla Wyjątkowych Panien. Tymczasem w okolicy pojawia podstępna szajka rabusiów…Czy uda im się wykraść skarby Błękitnostopych? Jaki związek będzie miało z tym kółko historyczne? Czy Kuku Król jak zwykle uratuje sytuację? I co, do diaska, mają z tym wszystkim wspólnego spalone kiełbaski?! Jeśli chcecie poznać odpowiedzi, sięgnijcie z dzieciakami koniecznie po książkę. Polecam gorąco, gwarantowana dynamiczna akcja, dużo pozytywnych emocji czyli jednym słowem masa dobrej zabawy!”

Powrót