fbpx

„Kuku Król” – książka jak hollywoodzka animacja!

„Książeczki dla dzieci dzielę na dwie grupy. Takie, które odkładam na półkę po obejrzeniu obrazków i pobieżnej lekturze treści, i takie, które czytam jednym tchem niczym beletrystykę dla dorosłych. I to właśnie do tej drugiej kategorii zdecydowanie zaliczam książkę Adama Stowera Kuku Król.

To przygodowa opowieść o nieśmiałym Benku, prześladowanym przez szkolnego opryszka Mundka – zbira, który ciągle chodzi niezadowolony i szuka okazji, żeby kogoś stłuc na kwaśne jabłko. Chłopiec, uciekając przed gangiem szkolnego łobuza, wpada w tajemniczą dziurę w ziemi.… I tu rozpoczyna się jego wielka przygoda! Trafia bowiem do lasu, w którym prym wiedzie niezwykły Kuku Król. Początkowo przerażająca, włochata postać, której broda rośnie od podbródka do łydek i z powrotem, nie wzbudza jego sympatii. Jednak szybko się przekonuje, że owa postać jest… całkiem sympatyczną dziewczynką (a jej broda ma tendencje do znikania…)!

Tajemniczy las to fragment puszczy, który ostał się po wybudowaniu miasta. Kuku zbudowała w nim okazały domek pośród koron drzew i wiodła tu beztroskie życie wraz ze swoim wiernym towarzyszem – wombatem Herbertem. Leśna kryjówka zostaje wkrótce odkryta przez gang Mundka i przygoda rozkręca się na dobre. Kuku pomaga Benkowi w upokorzeniu szkolnych prześladowców, fundując im coraz to bardziej wymyślne atrakcje (obstrzał amunicją z krowich placków czy przeprawę torem pułapkowym). Wszystko to z wartką akcją i dużą dawką humoru. Niestety upokorzony Mundek zamierza się zemścić, zamieniając las w wysypisko śmieci… I akcja rozkręca się na nowo! Niezwykła przygoda, która wciągnie i małych, i dużych.

Stower nie tylko z humorem pisze, ale także ilustruje swoje książki. Rysunki – choć czarno-białe – sprawiają, że czytając tę książeczkę, można się momentami poczuć tak, jakby oglądało się niezłą hollywoodzką animację.”

Las Polski
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kuku-krol/

 

Powrót