fbpx

Legenda o Źrenicy Oka – seria o wybitnej fabule!

„Seria, poświęcona poszukiwaniom Źrenicy Oka, to piękne, przygodowe powieści, o narracji snutej z lekkością i kunsztem, zachwycającej doborem słów, opisami ciepła południowego morza i surowości północnych lasów i przemyśleniami tak głębokimi, że nie sposób im nie ulec. O ile Poławiaczka pereł w całości poświęcona jest pragnieniu, skłaniając czytelnika ku refleksjom o tym, czy cel uświęca środki, o tyle Poskramiaczka ptaków dotyka głębiej ludzkich serc i problemów. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by ratować przyjaciół? Czy „ja” jest ważniejsze od „my”? Czy można być szczęśliwym, nie pragnąc niczego? Czy można znaleźć spokój, nie zaspokajając pragnienia w ogóle? I jak wrócić do trudnej przeszłości, nie tracąc z oczu tego, co ważne jest tu i teraz?

Przygody Mirandy i Syrsy są naprawdę niezwykłe. Splatają one ze sobą wątki baśniowe i przygodowe, tworząc fabułę po prostu wybitą, pełną emocji i zaskoczeń, która pochłania czytelnika w całości, prowadząc go po niezwykłych ścieżkach Reginum, spowitych legendami i subtelnie oprószonych magią. Wszystko zaś nie tylko stanowi ciekawą przygodę, ale pozwala także zastanowić się nad tym, co stanowi istotę naszego jestestwa. Czy jest to zaspokojenie najskrytszych pragnień? Potrzeba stworzenia wspólnoty? A może coś zupełnie innego?

Gorąco polecam powieści Poławiaczka pereł i Poskramiaczka ptaków czytelnikom od 9. roku życia. To naprawdę wspaniałe opowieści, kolejne w bogatym i zachwycającym portfolio wydawnictwa Dwukropek, które zachwycają tak pięknem języka, jak i śmiałością w kreacji światów, bohaterów i ich losów. Z niecierpliwością wypatruję dalszych losów Mirandy i Syrsy. Pewna jestem, że mnie pochłoną bez reszty!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót