fbpx

Łobuziarski Edek w przedszkolu!

„Łobuziarski Edek, młodszy brat Oli powraca do nas z nowym tomem! Edek znany z cyklu książek o zwariowanym tacie autorstwa Thomasa Brunstrøma i Thorbjørna Christoffersena doczekał się własnej serii. Mieliśmy okazję podziwiać już jego pierwszoplanową rolę w tytule Edek idzie do zoo. Z czym przyjdzie mu się zmierzyć w nowej części?
〰〰〰

Fot. Zaczytany Franek

Edek uważa, że przedszkole to wspaniałe miejsce, w którym można robić dużo fajowych rzeczy. Można bawić się w piaskownicy, wspinać się na drabinki i próbować nowych smaków (z przymrużeniem oka 😉 Niestety.. Edek już jest w takim wieku, że beztroska przechodzi w obowiązki, a z nimi wiąże się nauka alfabetu. I choć według Edka (ma chłopak rację!) owe zajęcie do przyjemnych nie należy (uczyć zamierza się dopiero w szkole).. podejmuje wyzwanie.. .. tyle, że na swój własny sposób 😛 Postanawia ten alfabet wybekać 😮 Jest tylko mały problem, Edek nie potrafi bekać na zawołanie. Jak się zapewne domyślacie.. dla tego smyka nie ma rzeczy niemożliwych. Edek choć łamie zakazy i aktywnościami przedszkolnymi przyprawia o zawrót głowy ma swoich zwolenników! Gdyby było inaczej nie dostałby pierwszoplanowej roli 🙂
〰〰〰
Od zawsze wiedziałam, że ta postać ma potencjał! Oczywiście – traktujemy z przymrużeniem oka 😉 Trzeba przyznać, że Edek to gość nie do podrobienia. Cykl książek o tacie Oli, jak i jego kontynuację – serię o Edku, uwielbiamy właśnie za to luźne podejście do rodzicielstwa i brak spiny, która w tym zestresowanym świecie uczy dystansu i pozwala na chwileczkę relaksu (bez kazań, moralizatorstwa i wytykania błędów wychowaczych).
〰〰〰
Bardzo się cieszę, że mogłam objąć ten tytuł patronackimi skrzydłami! Świetnie się przy nim bawiliśmy! Seria skierowana do młodszych odbiorców z pewnością wywoła uśmiech na twarzy niejednego dorosłego!”
〰〰〰
Recenzja: Zaczytany Franek

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/edek-uczy-sie-alfabetu/

Powrót