fbpx

„Maciejka Gwizd” – tajemnica, przyjaźń i miłość do zwierząt

Nie ma wątpliwości, że dzieci potrzebują autorytetów. Czasami szukają ich na ekranie, w internecie lub w czasopismach. Zazwyczaj idolami są sławni i bogaci rówieśnicy, często osoby, które zasłynęły talentem lub nieprzeciętnymi umiejętnościami.

W najnowszej książce Joanny M. Chmielewskiej od Wydawnictwa Dwukropek, którą z wielką przyjemnością objęłam bajkochłonkowym patronatem medialnym, przeczytacie wciągającą opowieść o pewnym dorosłym, który stał się autorytetem… dla całej szkoły. To historia o dorosłej, która będąc woźną, potrafiła nie tylko słuchać i dobrze radzić, ale również być w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie! (…)

Maciejka Gwizd to jednak nie tylko książka detektywistyczna. Porusza ona mnóstwo istotnych zagadnień, takich jak np. szantażowanie. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki został poprowadzony ten wątek. Autorka nie tylko charakteryzuje szantażystę, ale przedstawia bardzo skuteczny sposób jak sobie można z nim poradzić!

Książka jest również bardzo edukacyjna pod kątem zwierząt (szczególnie kotów). Część fabuły poświęcona jest pomocy pupilom, w tym inicjatywie budowania domków dla kotów wolno żyjących. Ale i również podsuwa pomysły np. na skuteczną naukę… tabliczki mnożenia!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/maciejka-gwizd/

Fot. Bajkochłonka

Powrót