fbpx

Magia, tajemnice i zjawiska nadprzyrodzone, czyli „Godzina czarów”!

„Główną bohaterką opowieści jest jedenastoletnia Nina Grinn, która prowadzi zupełnie normalne życie. Mieszka z rodzicami, nieco upierdliwą starszą siostrą Bianką oraz oddaną kotką o imieniu Amber. Życie rodziny Grinn wywraca się jednak o 180 stopni, kiedy tata przynosi wiadomość o otrzymanym spadku. Okazuje się, że wszyscy stali się właścicielami małej willi o wdzięcznej nazwie Hebanowy Dworek, znajdującej się w niedalekim Miasteczku.

Siostry reprezentują kontrastujące ze sobą stanowiska odnośnie tej przeprowadzki. Nina nie może się doczekać nowych przygód, a jej starsza siostra jest załamana pozostawieniem przyjaciółki i swojej sympatii w dawnym miejscu zamieszkania. Kiedy jednak okazuje się, że Hebanowy Dworek skrywa coraz to nowe tajemnice, nawet Bianka musi przyznać przed sobą, że jest zainteresowana jego historią.

W trzyczęściowej powieści autorka zabiera czytelników do świata, gdzie realizm przenika się z magią oraz trudnymi do wytłumaczeniami zjawiskami. Fascynacja legendami oraz wiara w niezwykłość pewnych miejsc łączy się z miłością do czytania książek oraz chęcią podążania w kierunku przygody.

Godzina czarów to dopiero preludium do historii, która przed czytelnikami odsłoni… nowe uniwersum! Kiedy tylko nadejdzie upragnione Halloween, Nina wraz z przyjaciółmi będzie mogła sprawdzić, czy tajemnica po której – jak po nitce do kłębka – podążali przez ostatnie tygodnie, wreszcie pozwoli się przeniknąć”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Bajkochłonka

Powrót