fbpx

„Magik i złodziejka” – ważne pytania o przyszłość

Magik i złodziejka to znakomita powieść dla młodszych nastolatków, która pod warstwą niezwykłych przygód skrywa ważne pytania o przyszłość – ludzkości, technologii, świata, w którym żyjemy.

Piętnastoletnia Wilhelmina Holm jest złodziejką. Mieszka w jednej z helsińskich ruder, kradnie zaś – by przetrwać. Ale pamięta jeszcze czasy, gdy wiodła szczęśliwe życie pod opieką rodziców, którzy ciężko pracowali, by zapewnić bliskim godny byt. Niestety, po ich śmierci szczęście się skończyło, a Wilhelmina musiała sama zatroszczyć się o siebie.

Wszystko zmienia się, gdy nasza bohaterka postanawia okraść pewnego młodego dżentelmena, który przyłapuje ją na gorącym uczynku, lecz zamiast oddać złodziejkę przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości, oferuje Minie pracę. Poznanie Toma, wynalazcy, który regularnie zadziwia publiczność pokazami sztuk magicznych, stanie się dla Miny początkiem niezwykłych przygód. A czytelnicy będą jej towarzyszyć, nie mogąc oderwać się od lektury.

Anniina Mikama traktuje swoich czytelników bardzo poważnie. Z jednej strony dba o zaspokojenie pragnienia przeżycia niezwykłej przygody, wspólnego dla wszystkich osób sięgających po literaturę z założenia kierowaną do młodych odbiorców – zarówno tych nastoletnich, jak i tych, które -naście lat miały już jakiś czas temu. Akcja toczy się tu wartko, napięcie budowane jest bardzo sprawnie, a kolejne tajemnice sprawiają, że z niecierpliwością odwraca się kolejne strony, wyczekując wyjaśnienia wszystkich sekretów. Autorka sporo miejsca poświęca również emocjom głównej bohaterki, która wyraźnie zauroczona jest swym gospodarzem i pracodawcą. Ale czy związek dżentelmena i nastoletniej złodziejki ma w ogóle rację bytu? Jakie jeszcze przeszkody staną na drodze do szczęścia tych dwojga? Czy uda się je pokonać? Aby się o tym przekonać, należy sięgnąć po Magika i złodziejkę.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/magik-i-zlodziejka/

Fot. Granice.pl

Powrót