fbpx

Mała detektywka o przenikliwym umyśle i niezwykłym zmyśle dedukcji!

„Ciekawe, czy Sherlock Holmes jako dziecko lubił rozwiązywać zagadki? A Wasze dzieci lubią? Jeśli nie, to może Lottie Lipton je do tego przekona. Ta dziewięciolatka, o przenikliwym umyśle i niezwykłym zmyśle dedukcji, których nie powstydziłby się nawet Sherlock, mieszka w tym samym mieście co słynny detektyw. Dom ma jednak dość specyficzny, licznie odwiedziny przez gości i zamieszkany przez starożytne eksponaty. To British Museum, w którym mieszka wraz z wujkiem Bertem. Wujek wychowuje ją od śmierci rodziców, a muzeum to dosłownie najbliższe jej sercu miejsce na ziemi. Gdy więc okaże się, że grozi im niechybna wyprowadzka, jeśli nie wyjaśniają dwóch tajemniczych zagadek, to Lottie zrobi wszystko, aby tak się nie stało.
〰〰〰

Fot. Mama czyta Tuwima

Złotego egipskiego kota, który lubi płatać figle i niespodziewanie znika spod wystawowej gabloty oraz Trójzębu Neptuna będzie szukać z wujkiem oraz starym dozorcą Regiem. Bardzo ciekawy i zabawny to momentami team, ale za to świetnie się uzupełniający. Jak to możliwe, że bezcenny posążek kota zniknął? Podobnież ciąży na nim klątwa i kto wie czy to nie ona urządzi poszukiwaczom ciekawą gonitwę po muzeum śladem pozostawianych w różnych miejscach wskazówek.
〰〰〰
Przygoda z Trójzębem zacznie się niefortunnie od włamania do muzeum. Tuż po tym wydarzeniu Lottie znajdzie tajną wiadomość na Kamieniu z Rosetty, która doprowadzi to kolejnej i jeszcze jednej, aż finalnie do cennego artefaktu. Nie będą jednak jedynymi jego poszukiwaczami. Po piętach depcze im bowiem niebezpieczny złodziejaszek Bill Bloomsbury. Kto będzie pierwszy?
〰〰〰
To bardzo ciekawa propozycja detektywistyczna dla ciut starszych dzieci, która świetnie nada się do samodzielnego czytania. Fabuła jest tak skonstruowana, że w śledztwie możemy brać udział wspólnie z Lottie. To bardzo bystra, odważna i pomysłowa dziewczyna, z którą łatwo będzie się dzieciom utożsamić.”
〰〰〰
Recenzja: Mama czyta Tuwima
Zobacz serię o Lottie:
Tom 1 – Klątwa egipskiego kota
Tom 2 – Sekrety kamienia

Powrót