fbpx

„Maleńki Pirat” w Pytaniu na Śniadanie

Wakacje tuż tuż. Koniec nauki zdalnej. Przerwa w czytaniu lektur. Czas na przyjemności. A czy jest coś lepszego niż dobra książka przygodowa? Emka Kowalska ma dziś dla Was kilka propozycji, od których dzieci nie będą mogły się oderwać.

„Maleńki pirat jest kapitanem statku. Jego niewielkie rozmiary sprawiają mu dużo problemów. Żeby nie porwał go wiatr, musi nosić wielką lunetę na szyi i wypełniać kieszenie kamieniami. Kiedy wydaje rozkazy załoga ledwo go słyszy. Kiedy więc maleńki pirat każe przynieść beczki, piraci zapalają świeczki. Nasz bohater musi też uważać, żeby nikt go nie rozdeptał.

Ale prawdziwe kłopoty zaczynają się, kiedy piracika łapie okrutny korsarza Szubrawy Skobel. Uwięziony pod pokładem kapitan nie może się wydostać – schody są dla niego zbyt wysokie. Kiedy myśli, że już nigdy nie powróci do swej załogi. Z pomocą przychodzą mu pokładowa mysz i dzielna mewa. Nasz bohater jest na tyle mały, że może uciec na ich grzbietach! Okazuje się, że bycie małym ma swoje zalety i nie przeszkadza w przeżywaniu pirackich przygód.”

Obejrzyj Emkę w Pytaniu na Śniadanie:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/48461300/ksiazki-przygodowe-dla-dzieci

Powrót