fbpx

Mamo! To jest najlepsza książka, jaką ostatnio czytaliśmy!

„Mamo! To jest najlepsza książka, jaką ostatnio czytaliśmy!” rzekł mój syn, kiedy tylko skończyliśmy wspólną lekturę przezabawnej powieści od wydawnictwa Dwukropek. Książkę Zgubiłem babcię w supermarkecie z radością objęłam patronatem i napiszę Wam jedno – koniecznie przeczytajcie ją z dziećmi. Będziecie bawić się równie dobrze jak one.

Jedenastoletni Harry od dawna marzy o psie. Niestety ze względu na pewne wpadki z opieką nad zwierzętami mama wymyśliłam specjalny plan. Chłopiec ma wykazywać się codziennie odpowiedzialnością, zbierając punkty poprzez wykonywanie różnych obowiązków (słanie łóżek, szorowanie zlewu, odkurzanie i inne). Takich punktów Harry musiał zdobyć 500, by udowodnić mamie, że jest wystarczająco odpowiedzialny na posiadanie psa.

Fot. Książki dla dzieci

Pewnego dnia nadarzyła się okazja, by zdobyć aż 50 punktów! Chłopiec miał zaopiekować się babcią i zabrać ją na rozdanie nagród Złotej Rolki. To największa gala branży papieru toaletowego w całym kraju! Jego babcia – Mini miała odebrać nagrodę za dokonania życiowe. Jest ona prawdziwą gwiazdą tej branży! Sprawa wyglądała prosto i bezproblemowo, jednak to tylko pozory… Harry miał zabrać babcię do fryzjera, na zakupy by wybrać nowy, elegancki strój i na wytworną galę, ale babcia miała zupełnie inne plany! Do tego Mini jest szybka, wciąż wpada na rozmaite pomysły i zjada cukierki toffi, po których robi się dziwna, a upilnowanie jej graniczy z cudem. Jednym słowem – nie można spuścić jej z oka.

Pełna szalonych przygód i nagłych zwrotów akcji opowieść, nie pozwoli Wam się nudzić ani sekundę! Książkę czytaliśmy jednym tchem. Duża, przejrzysta czcionka oraz zabawne ilustracje umilają lekturę i te 300 stron chłonie się w mgnieniu oka. Opowieść udowadnia jak ważne są marzenia, cierpliwość, chęć dążenia do celu. Jest także piękną lekcją rodzinnej bliskości, słuchania innych i liczenia się z odmiennym zdaniem. Pewnie jesteście ciekawi, czy Harry otrzyma wymarzonego psa? To długa historia i nie zamierzam zdradzić Wam nic więcej! Koniecznie sięgnijcie po tę opowieść. Pomysłowa staruszka i jej ukochany wnuczek poprawią Wam humory nawet w najgorszy dzień. Bardzo polecamy.”

Recenzja: Książki dla dzieci
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/zgubilem-babcie-w-supermarkecie/

Powrót