fbpx

Maniutka i Trzy Kropki!

„Czy jedna mała dziewczynka może zmienić świat? Czy może sprawić by nasza z ziemia znów była czysta, ryby nie pływały w oceanie pełnym słomek i plastikowych butelek?  NIE, to niemożliwe.
Ale jeśli przeczytacie tę książkę stu, dwustu, tysiącu małych Maniutek i stu, dwustu, a może tysiącu małych Janków.
Wtedy z ogromną radością odpowiem, że TAK.
〰〰〰
Maniutka jest dziewczynką jakich wiele, taką zwykłą Maniutką spod siódemki, czy może piątki. Lubi trochę pomarudzić przy budyniu malinowym, ale tylko we wtorek, i ma wymyślonego przyjaciela. Ja coś o tym wiem, nasz Janek miał przyjaciółkę, dziś z czułością ją wspominamy, bo nawet zdarzało jej się siadać z nami przy stole.
Ale do rzeczy, nasza bohaterka nie spodziewa się, że to właśnie dziś ,będzie ten dzień w którym zrobi jeden mały krok, by uratować nasz świat. Dziwnym zbiegiem okoliczności, ale przecież w bajkach zawsze są jakieś dziwne zbiegi okoliczności, trafia do sąsiadki gdzie w telewizorze bardzo mądry pan mówi o tym, że czeka nas katastrofa klimatyczna.
〰〰〰
I od tego momentu wszystko toczy się jak lawina. Czy uda jej się nakłonić mieszkańców kamienicy by zaczęli żyć ekologicznie? Jakiego fortelu użyje nasza mała bohaterka by sąsiad Gęborek zawsze miał przy sobie materiałową torbę, studentka Julka używała wielorazowych butelek, a mama zaczęła prowadzić warsztaty ekologiczne?
O tym musicie przeczytać waszym dzieciom już sami.
〰〰〰
I wiecie co, po tak wspaniałej przygodzie nawet budyń malinowy, który we wtorek podobno smakuje niezbyt dobrze, staje się wyjątkowy. Jesteśmy dumni, że objęliśmy tę książkę naszym Patronatem, z pełną ekologiczną odpowiedzialnością rekomendujemy ją wszystkim dzieciom.”
〰〰〰
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/maniutka-ratuje-swiat/

Fot.

Powrót