fbpx

Nowa seria fantasy o potędze serca i sile drzemiącej w przyjaźni

Milcząca trójka. Opiekun to początek niezwykłej serii fantasy, osadzonej w realiach bliskich podaniom o rodach wikingów. Książka subtelnie dotyka magii, opowiadając o losach ludzi oraz tajemniczych leśnych stworzeń, stających przeciwko tym bardziej i mniej definiowalnym wrogom. Czasem nieprzyjaciele bowiem przyjmują tu bardzo namacalną postać, porywając dzieci i zabierając poczucie bezpieczeństwa niewinnym. Czasem zaś są zupełnie niewidoczni dla oka, drzemiąc w ludzkich sercach, czyniących dawnych przyjaciół przeciwnikami.

Powieść Synne Kristine Eriksen czyta się fenomenalnie, choć nie będę nawet próbować ukrywać, iż nie jest to wcale łatwa książka. Jak na epokę wikingów przystało, nie brak tu brutalności, dość specyficznego kodeksu honorowego oraz szalenie trudnych dylematów moralnych, gdzie na szali niejednokrotnie trzeba postawić dobro rodziny oraz lojalność wobec zwierzchnika, której brak groził, no cóż, utratą życia. Całość oczywiście podana została w formie dostosowanej do wieku odbiorcy, jednak nie każdy 9-latek będzie na tę fabułę gotowy. Nie zmienia to faktu, że po Opiekuna naprawdę warto sięgnąć, bo jest to bardzo mądra książka, opowiadająca o potędze czystego serca i sile, drzemiącej w przyjaźni. Sama wypatruję kontynuacji losów Sigurda i Mirry, zwłaszcza że nie wszystkie wątki są tu rozwiązanie, co pozostawia czytelnika w intrygującym niedopowiedzeniu.

Książkę Milcząca trójka. Opiekun polecam z serca, choć skłaniam się raczej ku rekomendacji dla czytelników 11+. I jestem pewna, że już wkrótce usłyszycie o naszych wrażeniach z lektury kolejnych tomów tej serii!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Czytelnicze podwórko

Powrót