fbpx

„Moja krew ma moc” – to jest BOMBA! Bomba ważnych informacji :-)

„Są takie książki, które powinny zagościć w naszych domach i służyć dobrej sprawie.

To jest BOMBA! Bomba ważnych informacji. O tym, dlaczego dobre nawyki żywieniowe są napędem dla dziecięcej energii? Jak to się dzieje, że nasza krew „transportuje” moc? Czym jest anemia i jak ją pokonać?

To książka dla rodziców poszukujących, obiektywnego i przyjaznego przykładu, przejścia z dzieckiem prze etap: wizyty u lekarza, wizyty w laboratorium-pobierania krwi, wizyty u dietetyka, skutecznej zmiany nawyków żywieniowych. Obraz wsparcia dorosłych, pełnego szacunku do dziecka i trudności z jakimi przyszło mu się zmagać.

Fot. Mama Rysia

RECENZJA
Adaś, pogodny przedszkolak, który z dnia na dzień traci moc. Dosłownie! Wszystkiemu winne „śmieciowe jedzenie”. Brak energii pozbawia go chęci do zabawy. Brak skupienia, apetytu. Na szczęście, mama czuwa, szybko odczytuje sygnały, które wysyła organizm Adasia i wybiera się z synem do pediatry (ach! Pięknie opisane spotkanie 🙂  następnie, skierowanie do laboratorium, gdzie pobrano i zbadano krew chłopca. Diagnoza – ANEMIA I co dalej? W jaki sposób Adaś odzyska moc? Dlaczego, żelazo odgrywa tak istotną rolę w naszym organizmie?
Co zamiast słodyczy? Dlaczego surówka tworzy najlepsza parę z kotletem? Dlaczego warto zjeść buraczki? Jak sprawić, by inne dzieci nabierały mocy?
Ilustracje Pani Magdaleny Jakubowskiej znakomicie uzupełniają treść, łączą czytelnika z nastrojem towarzyszącym wszystkim wyzwaniom, z którymi mierzył się główny bohater. Ilustracje pełnią funkcję edukującą w przystępnym, komunikatywnym stylu. Kolorowe i uśmiechnięte warzywa i owoce, działają na wyobraźnię młodego czytelnika. Autorka, poza wartościowa treścią, daje nam BONUS! Opcje „DIY” w formie przepysznych przepisów na „Dania Mocy”, które możecie wcielić w życie.”
〰〰〰
Recenzja: Mama Rysia
〰〰〰
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/moja-krew-ma-moc/

Powrót