fbpx

„Moja krew ma moc” – niezwykle ważna i potrzebna książka

„Z niektórych patronatów jestem szczególnie dumna i Moja krew ma moc do nich należy. Ta książka jest nie tylko ciekawa i pięknie zilustrowana, ale przede wszystkim jest niezwykle ważna i potrzebna. Porusza temat zdrowego odżywiania i robi to w bardzo mądry sposób.

Adaś zwykle nie zjadał dań przygotowywanych przez mamę, nie przepadał za warzywami i owocami (często nawet nie wiedział, jak smakują) i żywił się głównie słodyczami ukrytymi pod łóżkiem. Pewnego dnia źle się poczuł, nie miał na nic siły i kręciło mu się w głowie. Pediatra skierował go na badanie krwi, a wtedy okazało się, że ma anemię. Teraz cała rodzina z pomocą dietetyczki zaczęła się zdrowiej odżywiać, Adaś zrozumiał, jak ważna jest odpowiednia dieta, polubił zdrowe produkty i zaczął się lepiej czuć.

Dzięki tej książce dzieci zrozumieją, czym są niedobory żelaza, dlaczego trzeba się zdrowo odżywiać i odstawić śmieciowe jedzenie, ale też razem z Adasiem oswoją wizytę u pediatry i pobieranie krwi. Wszystko jest tu mądrze opisane, bez moralizowania i upominania, z odpowiednim podejściem i zrozumieniem. Wartościowe informacje 'wplecione’ są w ciekawą historię, dzięki czemu całość dobrze się czyta.

Bardzo Wam polecam tę książkę, moim zdaniem każde dziecko powinno ją przeczytać.
P.S. Na końcu książki znajdziemy przepisy na zdrowe przekąski, co było super pomysłem!”

Recenzja: Mali czytelnicy

Fot. Mali czytelnicy

Powrót