fbpx

„Moja krew ma moc”- pierwszy krok we właściwym kierunku

„To świetna pozycja dla przedszkolaków i ich rodziców. Dla dzieci, które opierają się pożywnym posiłkom, albo takich, które jedzą warzywa i owoce, ale chciałyby wiedzieć, dlaczego warto to robić. Dla małych ciekawych świata oraz dorosłych, pragnących nauczyć dzieci co nieco o krwi i o tym, jak na jej stan wpływa to, co jemy.

Fot. Zaczytasy

Autorka tworzy prostą fabułę, za którą łatwo jest podążać młodemu odbiorcy i którą z łatwością może przełożyć na znany sobie świat, a jednocześnie wplata weń mnóstwo wiedzy związanej z krwią, anemią i właściwą dietą. Wspólnie z dziećmi przeczytacie, czym są czerwone krwinki i jak ważną funkcję pełnią, czemu tak istotne jest spożywanie żelaza i czemu na pewne produkty mówimy „śmieciowe jedzenie”. Co ważne, wiedza ta podana jest w sposób jasny i łatwy do zapamiętania, a w jej przyswojeniu pomagają ilustracje Magdaleny Jakubowskiej.

Anemia wywołana niedoborem żelaza to najczęstsza przyczyna niedokrwistości w wieku dziecięcym, dlatego tak ważna jest lekcja, jaką pomaga dać książka Justyny Wodowskiej. Autorka prowadzi swoją opowieść jasno i ciekawie, nie strasząc dramatycznymi skutkami, a jedynie pokazując, jakie mogą być przyczyny złego odżywiania, ale też w jak prosty sposób można choroby uniknąć. Może lektura nie odmieni zachowań żywieniowych dzieci, ale może być pierwszym krokiem we właściwym kierunku. Ta książka – podobnie jak krew – ma moc.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/moja-krew-ma-moc/

Powrót