fbpx

„NajlePSI przyjaciel” – jedna z piękniejszych premier tej jesieni

„Opowiedziana z perspektywy czarnego teriera Irmo dostarczy Wam ogromnej dawki uśmiechu, ale też łez wzruszenia. Czytałam, załamywałam głos i płakałam.. bo tak pięknie z czułością o przyjaźni z czworonogiem potrafi tylko Ilona Łepkowska. Irmo był czarną kuleczką, dziewiątym psiakiem z miotu i jedynym w sercu swojej Pani. Towarzyszymy mu od początku drogi, gdy jako szczenię pojawia się w nowym domu. Opowiada o wszystkich pięknych rzeczach, które robi ze swoją opiekunką.. o jedzeniu, spacerach, wspólnych głaskach i wzajemnej czułości.

Fot. Zaczytany Franek

Opiekunkę i Irmo łączy silna więź. Tych dwoje rozumie się bez słów. Pani wie doskonale, kiedy pies czuje strach i zmęczenie, dlaczego z poduszki wychodzą pióra, dlaczego widok krowiego placka czy zdechła żaba są atrakcyjniejsze od głosu nawołującego opiekuna.. na szczęście Pani z miłości do pieska potrafi wybaczyć największe przewinienia 😉 Ich relacja oparta jest na czułości, bezpieczeństwie i miłości. Zwierzę potrzebuje jej równie mocno, jak człowiek.

Autorka opisuje ważne aspekty tej bezwarunkowej miłości, ale też obowiązki.. codzienne spacery, choroby, wizyty u weterynarza oraz przykry moment rozstania. Wspólnie śledzimy losy Irmo od wieku szczenięcego, po dorosłość i wiek seniora.. towarzyszymy mu w jego ostatniej drodze, gdy zmęczony życiem na Ziemi odchodzi za tęczowy most.. Dzięki temu wielu znajdzie tutaj wsparcie po odejściu ukochanego zwierzaka. Pomoże ukoić ból i uświadomi, że piesek miał piękne szczęśliwe życie w naszym domu i, że kiedyś na pewno się spotkamy.. No i jak tu nie wylać łez..
〰〰〰
To ważna książka, która uwrażliwi dzieci na los zwierząt. Wesprze w odejściu, wskaże blaski i trudniejsze chwile związane z posiadaniem psiaka. Zapewni o najpiękniejszej więzi, jaką można wypracować ze swoim czworonożnym przyjacielem, który w chwili adopcji staje się pełnoprawnym członkiem rodziny.. takim, któremu należy zapewnić opiekę, czułość i miłość.. Bardzo polecam! To jedna z piękniejszych premier tej jesieni..”
〰〰〰
Recenzja: Zaczytany Franek
Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/najlepsi-przyjaciel/

Powrót