fbpx

„NajlePSI przyjaciel” skradnie serca nie tylko dzieci!

„Wspaniała, wesoła, pełna humoru i wzruszeń książka! Tytuł jest niezwykle wymowny, bo każdy kto posiada lub posiadał czworonoga wie, że miłość między psem, a człowiekiem jest wyjątkowa! Z radością objęłam tę opowieść patronatem i z całego serca ją Wam polecam.

Całe życia psa w jednej książce. Tak można w jednym zdaniu określić o czym jest ta opowieść. Na pierwszych stronach książki poznajemy uroczego, dziewiątego z miotu teriera, którego pierwsze dni wypełnione są jedzeniem, spaniem, siusianiem i uciekaniem przed siostrami. Później mały Irmo zostaje adoptowany i trafia do nowego domu. Czeka go mnóstwo nowych sytuacji, zdarzeń, zwykłego, ciekawego życia. Czuje się bardzo kochany przez swoją panią i on kocha ją całym sercem. Stał się pewnego rodzaju jej lekiem na smutki. Codziennie wspólnie spacerują, zawierają nowe znajomości i rozumieją się doskonale. Oczywiście jako szczeniak miewa swoje szalone pomysły, jak ucieczki, czy pogoń za gęśmi i krowami. Zdarzało mu się także coś zniszczyć w domu, ale z wiekiem zmądrzał i dojrzał, a jako senior zaczął opadać z sił… Odszedł w spokoju, głaskany przez ukochaną panią, kochany i świadomy jak wielkim był dla niej darem.

Fot. Książki dla dzieci

Książka kipi ciepłem, czułością, humorem i mnóstwem przygód. Chciałabym, aby nasz psiak mógł przeżyć tak dobre, radosne życie. Historia wzrusza, uspokaja i oswaja dzieci z tym smutnym momentem, w którym trzeba pożegnać swojego ukochanego przyjaciela. Choć serce wówczas pęka, łzy leją się strumieniami, to warto spojrzeć na to z innej strony, dostrzec i docenić wspólne, piękne lata i wspomnienia, których nikt nam nigdy nie odbierze.

Wspaniała, wartościowa opowieść Ilony Łepkowskiej, wypełniona uroczymi i zabawnymi ilustracjami Doroty Prończuk skradnie serca nie tylko dzieci! Polecam z całego serca”.

Recenzja: Książki dla dzieci

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/najlepsi-przyjaciel/

Powrót