fbpx

Najlepsze serie detektywistyczne dla dzieci!

Aż trzy tytuły Dwukropka w polecanych przez Empik seriach detektywistycznych dla dzieci!

„Czytanie kryminałów rozwija umiejętność rozwiązywania zagadek. Ale jaką tak naprawdę ma to wartość w życiu? Bardzo praktyczną. Dziecko uczy się analizy, syntezy, logicznego myślenia, wnioskowania, przyjmowania możliwości istnienia różnych rozwiązań, poddawania w wątpliwość tezy. Zadania detektywistyczne budzą w czytelniku ciekawość, ale też kształtują wyobraźnię.

Powieści oparte na konieczności rozwikłania zadania przestępczego to świetne książki na rozczytanie dziecka. Dlaczego? Opowieść detektywistyczna, to jedyna forma, w której możemy być pewni, że na końcu na czytelnika czeka nagroda. Zaspokojenie ciekawości, potwierdzenie wcześniejszych przypuszczeń, a może całkowite zaskoczenie. Dziecko wie, że jeśli nie przeczyta całości, zostanie z samymi pytaniami. Za to dotarcie do ostatniej strony gwarantuję odpowiedź.

Jednym z powodów, dla których książki detektywistyczne są tak wciągające jest to, że ich autorzy zapraszają czytelników do współudziału. Nie, nie chodzi o współudział w zbrodni! Tylko o współpracę w rozwiązaniu kryminalnej zagadki. Taki kredyt zaufania od pisarza naprawdę zachęca do czytania książki – to drugi powód, dla którego kryminały często czytają nawet osoby, które nie lubią poświęcać czasu na lekturę.

Warto też wspomnieć o empatii. Przecież wcielając się w czytelników-detektywów rozwiązujemy sprawy przestępcze i tym samym pomagamy innym! To co? Gotowi do wkroczenia na ścieżkę zbrodni? Oczywiście w charakterze śledczych?”

Przeczytaj CAŁY ARTYKUŁ.

Powrót