fbpx

„Naprawdę chcę to ciasto!”- historia małej dziewczynki i jej wielkiego apetytu

„Kiedy jesteś dzieckiem, kochasz słodkości, a z kuchni wydobywa się wyjątkowy aromat świeżo upieczonego przez mamę smakołyku, to co robisz? Biegniesz po zapachu do ciasta i chcesz skosztować? No pewnie! Problem zaczyna się wówczas, gdy przy cieście znajdujesz karteczkę od mamy: „To jest bardzo ważne: Nie jedz tego ciasta!” Wyobrażacie sobie taki cios?

Fot. Książki dla dzieci

Tak zaczyna się wewnętrzna walka dziewczynki z pokusą skosztowania smakowitego ciacha. Czy uda się jej wyrzucić go z pamięci? Może pomoże czytanie książek, albo gra w badmintona, czy solidna dawka ruchu? Nic z tych rzeczy, to jest dużo silniejsza sprawa, dlatego dziewczynka ignoruje kartkę od mamy i skubie kawalątek ciasta, potem jeszcze jeden i jeszcze jeden i tak kąsek po kąsku zjada… wszystko! Szybko jednak ogarniają ją wyrzuty sumienia, a w głowie rodzi się plan przygotowania nowego ciasta i wtedy dopiero się zaczyna… Och, nie zdradzę wam nic więcej! Sami skosztujcie przyjemności poznania finału, jest on naprawdę bardzo, bardzo smakowity i oczywiście niezwykle zabawny.

Przezabawna, wesoła, optymistyczna, kolorowa i bardzo smakowita opowieść. Myślę, że będzie wspaniałym pretekstem do rozmów z dzieckiem o kontrolowaniu swoich impulsów, o mówieniu prawdy i naprawianiu błędów, czy trenowaniu silnej woli.

To jednak nie wszystko! Na końcu czeka na was prawdziwy przepis na najprawdziwsze ciasto czekoladowe „Naprawdę chcę”. Niezwykle smakowite i proste w przygotowaniu – to jak? skusicie się na książkę i ciacho? To najlepsze połączenie przyjemności i piękny czas spędzony z bliskimi. Bardzo polecamy.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/naprawde-chce-to-ciasto/

Powrót