fbpx

Nawet na moment nie przestaniecie się śmiać!

„Doczekaliśmy się! Przed Wami dzisiejsza premiera i książka, której wypatrywali wszyscy fani Henryka i Bzyka. Z ogromną radością wzięłam ją pod swoje patronackie skrzydła i już Wam opowiadam, co u naszych bohaterów słychać.
〰〰〰

Fot. Bliskie czytanie – Joanna Mackiewicz

Mucha domowa i pająk krzyżak to nietypowa para przyjaciół. Chociaż ich przyjaźń zaczęła się bardzo burzliwie, a potem przechodziła poważną próbę, to ostatecznie Bzyk i Henryk wiodą teraz wspólne, spokojne życie w bukowym żywopłocie. Tak monotonne, że energicznemu Bzykowi zaczyna doskwierać nuda. Dlatego mucha cieszy się nawet z zaproszenia na kolację do niegrzecznej i mięsożernej ciotki Henryka – Kasandry. Jednak, gdy przyjaciele docierają na jej balkon, okazuje się, że ciotka zniknęła, a jej pajęczyna wygląda, jak po stoczonej walce. Naszym bohaterom nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć poszukiwania pajęczycy. Nawet nie przypuszczają, w jakie tarapaty się wpakują.
〰〰〰
Trzecia część przygód Henryka i Bzyka to prawdziwy rollercoaster zdarzeń. Będą porwania i szalone pościgi. Podli złoczyńcy, strzelaniny (cukierkami) i próby odbicia zakładników. Niezwykłe maszyny i sprytne kamuflaże. Szala zwycięstwa przechylać się będzie raz w jedną, raz w drugą stronę. A Wy, nawet na moment, nie przestaniecie się śmiać 🙂 Chociaż trzecia część nawiązuje do poprzednich książek i spotykamy znanych już bohaterów drugoplanowych, to całość historii jest na tyle niezależna, że spokojnie może być czytana samodzielnie.
〰〰〰
Czy leci z nami pająk? ma wszystko, czego szukacie w książkach dla dzieci. Pełnokrwistych bohaterów, genialne dialogi, fenomenalny humor i pomysłową fabułę. Do tego dynamiczne, kolorowe ilustracje, które rewelacyjnie dopełniają tekst. Świetnie sprawdzi się do rodzinnego, głośnego czytania i dostarczy radości także Wam, dorosłym. Kochamy ją od fajnej gry słów w tytule, aż po wspaniałe zakończenie, które otwiera furtkę do kolejnych przygód. Gorąco ją Wam polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Bliskie czytanie – Joanna Mackiewicz

Powrót