fbpx

„Nawiedzony Okręt” – diabelsko wciągająca fabuła!

„Potraficie wymienić zabawę dla dzieci, która jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek, bądź wyłącznie dla chłopców? Jeszcze kilka lat temu lista byłaby długa, prawda? Dlatego cieszy mnie fakt, że granica ta zanika i coraz mniej osób jest zaskoczonych na widok chłopca bawiącego się w dom, czy dziewczynki na boisku.
〰〰〰
W dziś prezentowanej książce Aisza pragnie być odkrywczynią, jednak nikt nie traktuje jej marzeń poważnie. Rodzice są zdania, że to nieodpowiednie i próbują przekonać córkę do zainteresowania się bardziej przyziemnymi sprawami jak pomoc w rodzinnej tawernie. Dziewczynka jest jednak innego zdania. Omija szerokim łukiem koleżanki, które nie rozumieją jej zainteresowań, stara się unikać wrednego kolegi, który kpi z jej marzeń i spędza czas na snuciu planów o dalekich podróżach, o których ciągle czyta w książkach. Pewnego dnia los daje jej szansę i zsyła do portu tajemniczy statek. Aisza szybko odkrywa, że to legendarny Nawiedzony Okręt! W skutek kilku niespodziewanych sytuacji dziewczynka dostaje się na pokład statku i poznaje załogę składającą się wyłącznie z kobiet piratek! Jak się pewnie domyślacie, to dopiero początek niezwykłej przygody, o której Aisza tak długo marzyła!
〰〰〰
I cii, ani słowa więcej! Tylko ostrzegam! Fabuła jest diabelsko wciągająca, więc proponuję zarezerwować sobie trochę więcej wolnego czasu 😉 Bardzo podoba mi się wątek ukochanych przez Aiszę książek, z których dziewczynka nauczyła się kilku języków obcych. Autorka często uwypukla fakt, że czytanie otwarło przed główną bohaterką sporo ciekawych drzwi. Z pewnością wielu czytelników zachwyci się elementami magii w postaci zjaw, cieni, klątw czy choćby starego ducha mieszkającego w globusie na statku. Mnie najbardziej fascynowały tajemnice, które skrywała w sobie morska przygoda. Spełnianie marzeń, w które nikt nie wierzy powinno być właśnie tak ekscytujące! I właśnie dlatego zawsze warto dążyć do celu, nie zrażając się ewentualnymi niepowodzeniami i opinią innych!
〰〰〰
Cieszę się, że powstają książki, które motywują do słuchania siebie. Z przyjemnością objęłam dziś prezentowany tytuł patronatem :-).”
〰〰〰
Moje dziecko się nudzi
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/nawiedzony-okret/

Fot. Moje dziecko się nudzi

Powrót