fbpx

„Nawiedzony Okręt”- opowieść o marzeniach, przyjaźni i odwadze

Nawiedzony okręt to książka, którą z radością przeczytałabym w dzieciństwie, mając lat dwanaście i śniąc o niesamowitych przygodach. Maria Kuzniar realizuje w niej marzenie niejednej dziewczynki o wstępie do świata zawłaszczonego przez chłopców, umieszczając w centrum wydarzeń wspaniałą bohaterkę. Aisza ze względu na swoje „niekobiece” marzenia i pasje nie pasuje do rówieśników i ma problem z nawiązaniem przyjaźni, a choć w domu jest otoczona miłością, czuje, że nikt tak do końca jej nie rozumie. Do dziewczynki świetnie pasuje słowo urwis, ponieważ uwielbia wykradać się z domu i wędrować po dachach miasta, świetnie się wspina i… wpada w tarapaty. Jest przy tym empatyczna i mądra, sama uczy się języków, która to umiejętność wkrótce jej się przyda.

Dla tej nietuzinkowej bohaterki Kuzniar wykreowała fantastyczny świat, w którym obok miejsc tak dobrze nam znanych jest miejsce na krakeny, dżiny, duchy i inną magię. Już sama koncepcja statku zaludnionego przez damską załogę jest dla mnie elektryzująca, a gdy dodamy do tego magię, potwory i tajemnicę… Czyż to nie jest wspaniałe?

W tej pełnej przygód historii bohaterka przemierzy morze, będzie przemykać uliczkami Tangeru, na grzbiecie wielbłąda ruszy przez pustynny obszar, zawiąże pierwsze w życiu przyjaźnie i przede wszystkim lepiej pozna samą siebie. Powieść jest udanie skomponowana – jest w niej czas na ekspozycję świata przedstawionego i poznanie bohaterki, a potem wielką przygodę pełną napięcia, tajemnic i zwrotów akcji. Autorka świetnie podsyca ciekawość czytelnika i sprawia, że trudno od lektury się odezwać.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/nawiedzony-okret/

Fot. Zaczytasy

Powrót