fbpx

Nie mogłam się oderwać od Pocieszyciela!

„Chciałabym przypomnieć Wam o fenomenalnej trylogii Milcząca trójka Synne Kristine Eriksen (przekład Edyta Stępkowska). Jesteśmy świeżo po premierze drugiego tomu! Sigurd mieszka w lesie razem z babcią i siostrą. Gdy zaczyna się ta historia, ich spokój dobiega końca. Dziewczyna zostaje porwana przez orły, stworzenia dotąd bardzo przyjazne ludziom. Mirra to ludwisarska, a jej lud zajmuje odlewaniem dzwonów o magicznych właściwościach. Od dłuższego czasu coś złego dzieje się z wodą, która służy przy odlewach, więc Mirra, jako córka przywódczyni ludwisarzy, wyrusza po pomoc.
〰〰〰
Los łączy drogi Sigurda i Mirry, którzy zabierają czytelnika w świat pełen magii, mitycznych stworzeń, intryg i tajemnic. Choć świetnie skonstruowany, pierwszy tom był jednak tylko wprowadzeniem do tej historii. Byłam bardzo ciekawa, czy autorce uda się utrzymać napięcie, z którym zostawiła czytelnika i ku mojej radości… nie mogłam się oderwać od Pocieszyciela!

Fot. Książkowy Frik

〰〰〰
Druga część jest F E N O M E N A L N A, czy ja mogę życzyć sobie więcej takich książek? Autorka rozbudowała w niej historie Cieni, tajemniczych istot zwaśnionych z Ludwisarzami i właśnie tutaj absolutnie przepadałam. Przede wszystkim trudno uwierzyć, że to książka dedykowana młodszej młodzieży. To tak dobrze przemyślana historia, że każdy się w niej zakocha. Zapomniałam wspomnieć o nordyckich klimatach! Historia jest również inspirowana wikingami. To jest akurat element, który z początku lekko mnie zaniepokoił, bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat, ale spokojnie! Autorka za pośrednictwem swoich barwnie wykreowanych bohaterów prowadzi nas przez ten świat krok po kroku. Bardzo polecam i dumnie matronuje!
Ps. Bartek zachwycił się pierwszym tomem!”
〰〰〰
Recenzja: Książkowy Frik

Powrót