fbpx

Nie zawsze jest łatwo pomagać..

„Przeniesiemy się w niezwykle urokliwe miejsce, do lasu, wygrzewając się w przebijających się przez liście promieniach słonecznych. Jednak w takim ciepłym dniu do pełni szczęścia brakuje wody, nad którą można wypocząć. Nic zatem dziwnego, że niedźwiadek i jeż Nunek postanowili wybrać się nad jezioro. Szczególnie, że jeszcze nigdy tam nie byli, więc tym większa była ich radość z wyprawy. Na dodatek doszły do nich słuchy, że nad jeziorem pojawia się tęcza, a to zdecydowanie takie zjawisko meteorologiczne, które warto zobaczyć.
〰〰〰
Jezioro znajdowało się co prawda daleko, ale przyjaciele dziarskim krokiem ruszyli przed siebie. Przemierzyli gęsty las, następnie łąkę pełną pszczół, ale z każdym kilometrem jeż był coraz bardziej zmęczony. Jego krótkie nóżki nie mogły nadążyć za wielkimi krokami niedźwiadka, ale wciąż był zdecydowany dotrzeć nad jezioro. Nawet, kiedy przyjaciel zaproponował, by zatrzymali się w drodze, rezygnując z wyprawy nad jezioro, jeżyk zadecydował o dalszej drodze. Niedźwiadek też kilkakrotnie proponował pomoc w postaci poniesienia Nunka ten wciąż odmawiał do momentu, kiedy zupełnie opadł z sił.
〰〰〰
Wówczas niedźwiadek posadził sobie jeżyka na łapie, nie był jednak świadomy, jak bolesny jest tak bliski kontakt z przyjacielem i jego igłami. Przekładał przyjaciela z łapy do łapy, ale pomimo bólu szedł, by spełnić marzenie przyjaciela o zobaczeniu jeziora. Tym samym możemy przekonać się, że choć warto pomagać, wcale nie musi być to dla nas łatwe. Może być niekiedy uciążliwe, wiązać się z wyrzeczeniami, czy – jak w tym przypadku – z bólem. Jednak satysfakcja z tego pomagania jest nieoceniona, podobnie jak poczucie szczęścia…”

〰〰〰
Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/niedzwiadek-chce-pomagac/

Powrót