„Niedźwiadek idzie spać”- czy tęskni się tak samo, kiedy ma się kogoś na wyciągnięcie łapki?
„Czy jest ktoś albo coś za czym tęsknicie? U mnie to najczęściej ludzie. Ci, których już nie ma. Tęsknota raz jest większa, raz mniejsza. Ale jest. By ją trochę ukoić wspominam, oglądam zdjęcia, snuję opowieści, których słuchają moje dzieci. Dzięki temu ta tęsknota trochę maleje. Trochę znika. O tęsknocie, ale też o poczuciu bliskości i przynależności, przyjaźni i byciu razem jest najnowsza część pięknej, leśnej serii od Wydawnictwa Dwukropek której mamy zaszczyt patronować. To Niedźwiadek idzie spać Moniki Kamińskiej z pięknymi ilustracjami Agnieszki Wajdy. Książka właśnie ma premierę i jest to już czwarty tom tej przepięknej serii.
〰〰〰
Bohaterami są przyjaciele – Niedźwiadek i jeż Nunek. Tym razem przygotowują się na zimę – wszak trzeba się będzie gdzieś schować na kilka miesięcy. Niedźwiadek zatem przygotowuje legowisko w jaskini, a jeżyk zbiera liście, w których będzie mógł się zagrzebać, jak przyjdzie czas spania. No właśnie. Czas spania. Przyjaciół triche martwi to, że będzie długi. I, że będą daleko od siebie. Chyba, że… No właśnie. Czy znajdą rozwiązanie, by w tej swojej tęsknocie być chociaż odrobinkę bliżej siebie? I czy tęskni się tak samo, kiedy ma się kogoś na wyciągnięcie łapki? Warto sprawdzić.
〰〰〰
To książka, która w cudowny, bardzo bliskościowy sposób uczy o najważniejszych rzeczach w życiu. Dotyka emocji, które szczególnie dla maluchów są bardzo ważne. W końcu to przedszkolak tęskni najbardziej, kiedy cały dzień nie widzi rodziców. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy niedawno rozpoczęli przedszkolną przygodę. A sama tęsknota? Jest dobra, bo pomaga nam sobie uświadomić kto i jak bardzo jest dla nas ważny.
〰〰〰
Tom jak zwykle jest przepięknie zilustrowany. Malarskość ilustracji sprawia, że chce się na nie patrzeć wciąż i wciąż. To prawdziwe obrazy, z których każdy tworzy historię. My lubimy na nie patrzeć, wyszukiwać różne szczegóły i opowiadać sobie historię, które ze sobą niosą. Świetna zabawa pobudzająca kreatywność. Polecamy.”
〰〰〰
Recenzja: Dziecioczytanie