fbpx

„Niedźwiadek idzie spać”- opowieść o tęsknocie i obawie przed rozstaniem

„…przepiękna opowieść o tęsknocie i obawie przed rozstaniem. To także historia, mówiąca o tym, jak wiele wsparcia znaleźć można w szczerej rozmowie z przyjacielem. Nunek i Niedźwiadek szykując się do zimowego snu dotkną problemu, przed którym staje niejedno dziecko. Oni tęsknią za sobą nawzajem. Boją się, czy ich przyjaźń po zimowym wypoczynku nadal będzie taka sama. Nie chcą się rozstawać. Dzieci też wielokrotnie stają przed podobnymi problemami. Czasem nawet jedna noc bez bliskich wydaje się być wiecznością. I choć nie zawsze udaje się znaleźć rozwiązanie i lekarstwo na tę tęsknotę, to jestem pewna, że historia Nunka i Niedźwiadka przyniesie małym czytelnikom sporo ukojenia. W końcu po jesieni i zimie zawsze przychodzi wiosna 😊!

Monika Kamińska po raz kolejny oczarowała nas miękkością swojego pióra i tym, jak pełne emocji są opowieści o Niedźwiadku i jego przyjacielu. Agnieszka Wajda zaś ponownie stworzyła przepiękne, pachnące lasem i szumiące opadającymi liśćmi grafiki,  które przepięknie uwypuklają uczucia, towarzyszące bohaterom tej historii. Całość jest bardzo melancholijna, a jednak z końcem opowieści otula niczym ciepły koc. Warto po tę książkę sięgnąć i o niej porozmawiać. Wtedy tęsknota i lęk przed rozstaniem nie będą już takie straszne…

Z całego serca polecam tę piękną, całokartonową nowość od wydawnictwa Dwukropek. Niedźwiadek idzie spać to książka, której nie sposób nie pokochać.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót