fbpx

„Niedźwiadek się boi” – małe dzieło sztuki

„Niedźwiadek udał się pewnego popołudnia na spacer po lesie, w towarzystwie jeża Nunka. Wędrówka była tak długa, że przyjaciele znaleźli się w zupełnie nowej dla nich okolicy, a na dodatek zaczęło grzmieć… Czasu na powrót do domu już nie było i jeż zaproponował, aby oboje skryli się w jaskini, ale niedźwiedź trząsł się z przerażenia, gdyż bał się nowej, nieznanej mu dotąd groty.

Fot. Książki dla dzieci

Nunek był zdziwiony, że tak duże zwierzę może się czegoś bać, ale postanowił załagodzić sytuację i spokojem, wsparciem oraz rozmową namówił niedźwiedzia, by razem zajrzeli do jaskini. Gdy w końcu udało im się bezpiecznie schronić przed burzą niedźwiedź wciąż był smutny, bo martwiło go, że jest tak wielki i silny, a boi się rzeczy, które dla innych nie są straszne. Zdziwił się bardzo, gdy dowiedział się, że jego przyjaciel też ma swoje strachy i obawy…

Wzruszająca opowieść, pełna urzekającej przyjaźni, wsparcia, dobroci i świadomości, że każdy, bez względu na to, czy jest duży, czy mały ma prawo do odczuwania strachu. Możemy złagodzić ten stan, mając obok kogoś bliskiego, ponieważ obecność drugiej osoby jest w takich sytuacjach wielką podporą, a strach robi się wówczas nieco mniejszy. Mamy prawo do strachu i warto o nim rozmawiać.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/niedzwiadek-sie-boi/

Powrót