fbpx

„Niedźwiadek szuka przyjaciół” – o tym, że szczęście jest bliżej, niż nam się wydaje

„Ta prosta historia pokazuje nam, że szczęście jest bliżej, niż nam się wydaje, że przybiera różne formy i kryje się w błahostkach. Ważne zatem jest, by zdać sobie z tego sprawę i dostrzegać każdego dnia drobne uśmiechy losu.

Pełny brzuch, dach nad głową, poczucie bezpieczeństwa i serdeczny przyjaciel u boku – to wystarczające powody do tego, aby czuć się szczęśliwym. Niedźwiadek, tytułowy bohater książki, Moniki Kamińskiej, zdał sobie z tego sprawę, dopiero wtedy, gdy poznał małego jeża – jedyną istotę w lesie, która nie bała się wielkiego misia (…).

Muszę przyznać, że Monika Kamińska zrobiła na mnie i moich dzieciach duże wrażenie tą historią. Lubimy do niej wracać i choć znamy ją już niemalże na pamięć, za każdym razem odczuwamy te same emocje 😊 Trochę nas ta opowieść porusza, nie da się bowiem przejść obojętnie wobec samotnego i odrzucanego niedźwiadka, ale przede wszystkim daje nam radość i przepełnia miłością. Lektura ta sprawia też, że czujemy się jak bohaterowie książki, jeż i niedźwiedź – jesteśmy szczęśliwi, bo mamy siebie i to nam w zupełności wystarcza, niczego więcej nie potrzebujemy. 😊”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/niedzwiadek-szuka-przyjaciol/

Fot. W roli mamy

Powrót