fbpx

„Niesamowite nasionka”- książka, która spełnia wiele oczekiwań!

„Po obejrzeniu i przeczytaniu Niesamowitych nasionek Ewy Podleś jestem pod ogromnym wrażeniem. Niezwykle barwne ilustracje, mnóstwo praktycznych informacji, a do tego różne ciekawostki – wszystko to można wykorzystać na lekcjach przyrody i biologii, ale książka posłuży również w domu, ogrodzie i na spacerze. To jeszcze nie wszystko, ponieważ mamy okazję poznać, co się kryje pod różnymi nazwami, z którymi mamy do czynienia w piekarni, cukierni oraz na straganie. Oprócz tego dowiadujemy się m.in. o istnieniu oleju z pestek malin, z nasion pomidorów, a nawet z nasion truskawek. Część z nich jest wykorzystywana w kuchni, a część stanowi składniki kosmetyków.
〰〰〰
W książce znajdują się także propozycje zabaw z nasionami. Uważam, że przypadną one do gustu każdemu dziecku. Warto więc zaopatrzyć się w kasztany, żołędzie, nasiona fasoli, dyni, kukurydzy… Najbardziej jednak urzekła mnie strona przedstawiająca kilkanaście różnych żołędzi (większość zawiera nazwy polskie, ale kilka posiada tylko nazwę w języku łacińskim).
〰〰〰
Niesamowite nasionka to kolejna książka, której okładka zwróciła moją uwagę. Treści nie jest szczególnie dużo, ale przy tak fantastycznych rysunkach tekst jest w zasadzie niejako dodatkiem, albo raczej uzupełnieniem. Wszystko jest starannie uporządkowane i pogrupowane tematycznie, a ciekawostki stanowią źródło inspiracji do poszukiwania kolejnych informacji. Osobiście uwielbiam ilustrowane publikacje, które uczą, zachęcają do doświadczania różnych rzeczy, a jednocześnie inspirują do kolejnych odkryć. Ta książka spełnia wszystkie te oczekiwania. Szczególnie jednak cieszy mnie to, że autorka zdecydowała się zachęcić młodych czytelników do obserwacji i samodzielnego odkrywania tajemnic świata przyrody.”
〰〰〰

Źr. Biolog też Człowiek

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/niesamowite-nasionka/

Ewa Podleś

Powrót