fbpx

O jednej z najważniejszych lekcji dla dzieci…

„Wielki, głośny Niedźwiedź jest postrachem lasu. Na jego widok zwierzęta uciekają gdzie pieprz rośnie. Niedźwiedź nie ma nawet szansy zapytać, czy ktoś chciałby się z nim zaprzyjaźnić. W efekcie czuje się bardzo samotny i zaczyna płakać. Widząc to, Jeżyk pokonuje strach i podchodzi do niego. Zaczynają rozmawiać, a gdy Jeżyk dowiaduje się, jaki problem ma Niedźwiedź, oferuje mu swoją przyjaźń. Od tej chwili zwierzaki spędzały ze sobą każdy dzień. Bawiły się, spacerowały i dużo rozmawiały. Niedźwiadkowi jednak wciąż robiło się smutno, gdy widział, że inne zwierzęta z lasu nadal się go boją i nie chcą z nim rozmawiać. I wtedy Jeżyk, jednym tylko pytaniem, uzmysławia mu, jak wiele powodów ma do szczęścia – pełny brzuszek, jaskinię i przyjaciela. Wprawdzie jednego, ale PRAWDZIWEGO!
~
Ta urocza książeczka podkreśla wartość prawdziwej przyjaźni i uświadamia dzieciom, że nie wszyscy muszą być ich przyjaciółmi. Co więcej, że nie każdy musi ich lubić. To jedna z najważniejszych lekcji, jakie w praktyce (prędzej, czy później), odbiera każde dziecko i super, że powstała książka, która je do tego przygotuje 👌 Nie mogę też nie wspomnieć o przepięknych, magicznych ilustracjach. Mistrzostwo świata! 👏
~
Książka jest w całości kartonowa, co mnie trochę zaskoczyło (ale na plus oczywiście) i całkiem spory format. Jeśli szukacie dla swojego przedszkolaka książki z pięknym, realistycznym podejściem do przyjaźni – serdecznie polecam.”
~~~

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/niedzwiadek-szuka-przyjaciol/
Fot. Bliskie Czytanie

Powrót