fbpx

O niedźwiadku, który chciał pomagać

„Pamiętacie Niedźwiadka, który szukał przyjaciół? Ta urocza, przepięknie zilustrowana książka Monika Kamińska autorka podbiła serca maluchów. Dorosłych zresztą też, bo ma bardzo realistyczne, mądre podejście do przyjaźni. Niedawno doczekaliśmy się drugiej części przygód Niedźwiadka i podobnie jak w pierwszej książce, również tu prosty, przystępny tekst niesie za sobą ważne przesłanie.

Niedźwiadek i jego przyjaciel jeż Nunek postanowili wybrać się nad jezioro. Nigdy tam nie byli, ale słyszeli, że często pojawia się tam tęcza i bardzo chcieli ją zobaczyć. Droga była długa, ale oni byli pełni zapału. Niestety, Nunek, którego łapki były dużo mniejsze niż przyjaciela, szybko się zmęczył. Niedźwiadek zaoferował mu pomoc, ale Jeżyk nie chciał sprawiać kłopotu. Lecz chociaż szli dużo wolniej niż na początku, Nunek nie dawał rady. Postanowił w końcu zgodzić się na to, by przyjaciel go poniósł. Gdy dotarli na miejsce, włochata łapka Niedźwiadka pokryta była małymi plamkami krwi od kolców jeża. Nunek bardzo się tym przejął i zaczął przepraszać, ale Niedźwiadek wytłumaczył mu ciepło, że chociaż nie zawsze pomaganie jest łatwe, to warto to zrobić dla przyjaciela, bo dzięki temu są teraz obaj szczęśliwi 🙂
Ta krótka, pięknie zilustrowana historia pokazuje dzieciom, że to nie wstyd prosić o pomoc i jednocześnie, że warto pomagać innym. Nawet, jeśli nie zawsze jest to łatwe. Bardzo nam się podoba. Polecamy maluchom w wieku 2-5 lat.
Ps. Książka ma całkiem spory format i w całości wykonana jest z kartonu.”
Bliskie Czytanie

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/niedzwiadek-chce-pomagac/

Fot. Bliskie czytanie

Powrót