fbpx

O strachach małych i dużych.

„Strach to bodaj jedna z najtrudniejszych emocji, o ile nie najtrudniejsza. Potrafi nieźle zatruć nam życie, prawda? A my jesteśmy dorośli i- przynajmniej teoretycznie ;)- powinniśmy znacznie lepiej radzić sobie z nim niż dzieci. Niestety, to nie zawsze jest takie łatwe i właśnie dlatego tym bardziej warto dbać o naukę radzenia sobie z trudnymi emocjami naszych pociech od najmłodszych lat.
〰〰〰
Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Katarzyna Miller- psycholożka, psychoterapeutka, felietonistka „Zwierciadła”, poetka, pisarka i autorka dziecięcej serii, którą patronuję. Strach jest trzecim tytułem z serii „Moc uczuć”. Zupełnie jak w poprzednich częściach (Radość i Wstyd) alter ego autorki- mała Kasia, właścicielka burzy pięknych, rudych loków- musi mierzyć się ze skomplikowanym uczuciem. Dziewczynka przypadkowo podsłuchuje rozmowę rodziców i wyrywa z niej strzępki: „choroba”, „babcia”, „martwię się o nią”, dopisując całą resztę- babcia jest chora, zatem na pewno umrze. Dziewczynkę ogarnia strach. Rośnie nagle i przepełnia ją całą, odbierając nawet radość płynącą ze szkolnej wycieczki do zoo.
〰〰〰
Katarzyna Miller poprowadziła fabułę bardzo sprytnie, przemycając do niej jeszcze kilka innych strachów, tak małych, jak i dużych ludzi. Ale przede wszystkim autorka nakierowała w niej czytelników na pomoc w poskromieniu lęku, niezależnie od wieku- pozytywny tok myślenia i dobre, ciepłe słowa, budujące pewność siebie. A tak już zupełnie przy okazji, można z tej książeczki dowiedzieć się czegoś ciekawego o kątniku domowym, przez co i pająk wydaje się mniej straszny 😉 ”
〰〰〰

Powrót