fbpx

O uczuciach ŚPIEWAJĄCO!

„To kontynuacja opowieści Inspektora Krokodyla, którego uczuciometr zrewolucjonizował życie wielu dzieci. A i kilku dorosłych też. I o ile ’Uczuciometr Inspektora Krokodyla’ skierowany był do dzieci starszych, tak książka o której dziś Wam piszę – zachwyci już czterolatki (a tak naprawdę to i 2,5-latek był zadowolony).
Spotkamy tutaj nie tylko inspektora, ale też znane nam z pierwszej części Emoludki. To one prowadzą nas przez krainę emocji i muzyki. Mamy radującą się wciąż Jupi, smutnego Pana Frasunka, bardzo bliską mi zezłoszczoną Nerwę, strachliwego Cykorka czy zakochanego Amorusia. Każdy z nich przedstawia się, wyznacza czytelnikom pewne zadanie i śpiewa piosenkę, w której w rymowany sposób objaśnia czym tak naprawdę jest i co go wyróżnia.
Co do zadań – są świetne. Dziecko musi znaleźć na stronie postaci odpowiadające danej emocji i powiedzieć, co sprawiło, że tak właśnie się czują. Do głosu dochodzi też sam uczuciometr!

Książka jest przystępna. Można się przy niej wygłupiać, a historie, które za jej sprawą wymyślamy, chyba muszę zacząć spisywać 😁 Ten zabieg literacki jest w ogóle świetny, ponieważ pomaga rozwijać wyobraźnię, pobudza kreatywność i sprawia, że dziecko cieszy się, że samo ma wpływ na historię. Że jest sprawcą i twórcą. I od niego zależą losy postaci. Polecam szczególnie małym gadułom, którym buzia się nie zamyka 😁”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/rozspiewane-emocje-czyli-piosenki-o-uczuciach/

Powrót