fbpx

O uczuciach warto rozmawiać z dziećmi od najmłodszych lat!

„By dobrze zrozumieć uczucia, autorka przygotowała je w postaci uroczych bohaterów. Znajdziecie tu Jupi, czyli radość, która zawsze jest szczęśliwa, jest także pan Frasunek – smutek, który często roni łzy, nie zabrakło także Nerwy – wiecznie narzekającej złości, która potrafi wybuchać niczym wulkan. Pojawił się Cykorek – strach, który zwykle tylko się trzęsie, a także Paskuda – wstręt, który brzydzi się wieloma rzeczami. Zawstydzona Konfuzja, czyli wstyd też czeka na poznanie, a także Jajaja – zawiść, który chce by tylko na niego każdy zwracał uwagę. Jest i Amoruś – miłość, który kocha całym sobą.

Osiem uczuć to ośmiu bohaterów, którzy czekają na kartach książki, by w jak najprostszy, jak najbardziej wymowny sposób pokazać kim są i jak ich rozróżniać. Zapoznajcie ich z dziećmi, niech się razem zaprzyjaźnią, niech wiedzą kto je odwiedza, jeśli pewnego dnia jeden z nich zagości w ich sercach. Warto o nich rozmawiać.

Inspektor Krokodyl to bardzo urocza postać. Zawsze ma przy sobie swój słynny uczuciometr. Wy także znajdziecie w książce swój własny egzemplarz! Wystarczy zakręcić kółkiem i wskazać, którą emocję właśnie odczuwacie, a następnie określić jej intensywność.

Bardzo brakowało na rynku książki dziecięcej takiej książki. Mądra, wartościowa, ciekawie wydana i do tego bardzo pomocna do zrozumienia samego siebie. Będzie rewelacyjnym wstępem do licznych rozmów z dzieckiem, do wspólnych zabaw z uczuciometrem i do budowania świadomości. Gdy rozumiemy co się z nami dzieje i co czujemy, wtedy jesteśmy spokojniejsi i łatwiej nam wrócić do równowagi.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/moj-pierwszy-uczuciometr/

Fot. Książki dla dzieci

Powrót